Ana SayfaSEOGoogle My Business'tan Spam ile Mücadelede Yeni Yöntem

Google My Business’tan Spam ile Mücadelede Yeni Yöntem

-

Son zamanlarda üzerinde hileli hareketler artan Google My Business‘tan spam ile mücadelede yeni yöntem geliyor.

Aslında bu değişiklik sadece Google My Business için değil, Google Haritalar için de geçerli. Google, Google My Business ve Google Haritalar ile ilgili hileli etkinlikler bildirmek için yeni bir çözüm geliştirdi.

Kullanıcılar artık sahte bir hareket veya yer bildirimi yapılan Google Haritalar ve Google My Business (GMB) aktivitesi tespit ettiklerinde bu sahte ve/veya şüpheli hareketi bir şikayet formu vasıtasıyla şikayet edebilecekler.

Bu form aracılığıyla gönderilen şikayetler, Google’daki işletmelerin sahte ve/veya şüpheli hareketlerini tespit etmek için Google’ın yönergelerine uygun olarak incelenecektir.

Bu yeni yöntemin aktif olması ile birlikte Google, Google My Bussiness içerisinde yer alan ve “Spam Board” adını verdiği bölümü kapatma kararı aldı. Önceden sahte ve/veya şüpheli hareketlerin şikayet edilebildiği bölüm olan “Spam Board” yeni özellik ile birlikte artık yerini yeni özelliğe bırakıyor.

Spam Şikayet Sistemi Nasıl Çalışacak?

Kullanıcılar bir şikayet gönderdikten sonra, şikayetin Google’a ulaştığına dair genel bir e-posta alacaklar. Bu e-posta kullanıcıya iletildikten sonra, kullanıcılara süreç ile alakalı başka herhangi bir e-posta gönderilmeyecek. Ancak inceleme sonucu hakkında en son olarak kullanıcı bilgilendirilmesi yapacak.

Şikayet formu aynı zamanda, kullanıcıların aynı anda birden fazla şikayet gerçekleştirebilmeleri için elektronik tabloların gönderilmesini de destekliyor.

Yeni kötüye kullanım (Spam) şikayet sistemi ile bir işletmeye ait, işletme adı, telefon numarası ve/veya işletme web adresi ile ilgili sahte ve/veya şüpheli hareketleri şikayet edebilirsiniz.

Kaynak : Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...