Ana SayfaSEOGoogle Freelance İş Bulmayı Kolaylaştırıyor

Google Freelance İş Bulmayı Kolaylaştırıyor

-

Geçtiğimiz günlerde Google Blog üzerinden açıklanan yeni güncelleme, freelance iş bulmayı kolaylaştırıyor. Henüz ABD’de aktif olan yeni özellik, kullanıcıların Google üzerinden iş arayabilmelerini ve freelance işler için filtreleme yapabilmelerini sağlıyor. Filtre, içinde “uzaktan çalışma”, “evden çalışma” gibi etiketlerin bulunduğu işleri listeliyor. İşverenlerin uzaktaki işleri tanımlamak için kullandıkları kelimelerden bağımsız olarak, işaretlenmiş listeler ile de keşfedilebilmesi de ayrı bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

>> İşinize Yarayacak Google Arama İpuçları

Google Freelance İş Bulmayı Kolaylaştırıyor

>> İnternet Reklamları Vergisi Google Tarafından Karşılanacak

Evden çalışmak isteyen kullanıcıların iş fırsatlarını keşfetmelerine yardımcı olmak isteyen işverenler, yeni Schema.org işaretlemesini ve evden çalışma pozisyonuyla alakalı çeşitli başvuru gerekliliklerini yerine getirmeli.

Arama sonuçlarında bulunabilecek iş sayılarını artırmak için çok sayıda iş arama sitesiyle birlikte çalışan Google, şu anlık Working Nomads, We Work Remotely ve ZipRecruiter ile çalışıyor. İş arama sitesine sahipseniz ve Google’ın arama sonuçlarında çıkan iş sayılarını artırmasına yardımcı olmak istiyorsanız, hizmetinize sunulan işaretlemeyi yapmalısınız. Daha detaylı bilgiyi, Google’ın Cloud Talent Solution yazısında bulabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

içerik üretmek içerik editörlüğü nedir içerik yönetimi nedir seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği

Eski içerikleri güçlendirecek SEO çalışmaları

0
Web sitenizde yıllar önce yazdığınız içerik yazıları artık yeteri kadar trafik çekmiyor olabilir. Bu durum oldukça can sıkıcı ve yaygındır. SEO çalışmalarınızı yapmış olsanız...