Ana SayfaPazarlamaİçerik Pazarlamasında Yapılan Kritik Hatalar 

İçerik Pazarlamasında Yapılan Kritik Hatalar 

-

İçerik pazarlaması günümüzde en çok kullanılan pazarlama türüdür. İçerik pazarlaması tanım olarak hedef kitleye blog yazıları, videolar, e-kitaplar vb. gibi platformlara içerik üretimine denir. Günde milyonlarca içerik tüketildiği gibi bunun karşılığında milyonlarca da içerik üretiliyor.

İçerik pazarlaması yapmanın stratejisi ve hedefleri olur. Bu stratejik ve hedefler doğrultusunda içerik pazarlaması yapılır. Bunu yaparken kritik noktalar vardır bu kritik noktalarında bazı hatalar yapılabilmesi mümkün. 

içerik pazarlaması
içerik pazarlaması

Arama Motorları İçin Yazmak 

En sık yapılan hatalardan bir tanesi arama motorları için yazmaktır. Genellikle arama motoru için SEO çok önemlidir ancak bunu gereksiz bir şekilde alelade bir şekilde anahtar kelimeleri sıralamak arama motorları tarafından cezalandırabileciğiniz anlamına gelir. Bunu yaşamamak için içeriklerinizde anahtar kelimeleri doğal bir şekilde entegre etmeye çalışmalıyız. 

Tek Bir Kitle İçin Yazmak 

Genellikle B2B pazarlamasında geçerli olan bu hata sanki ürününüzün bir tek grup ilgileniyormuş gibi yazmak oldukça yanlıştır. Genel ve kapsayıcı bir içerik pazarlaması yapmak diğer grupları da ikna edecektir. 

Sektörel Terim Kullanmak 

Yeni başlayanlar için veya bilgi almak için girilen bir blog sayfasında çok fazla sektörle alakalı terim kullanmak veya kısaltarak kullanmak hedef kitleyi sizden alması gerekeni vermeyebilir bu da içerik pazarlamasında yapılan büyük bir hatadır 

Kişisel Düşünüp İçinizden Geldiği Gibi Davranmak

Siz daha uzun başlıklar ve daha kısa açıklamalar seviyor olabilirsiniz veya bunun tam tersi de olabilir ancak içerik pazarlamasında sizin ne düşündüğünüz önemli değildir. Pazarlamasını yapacağınız ürünün veya hizmetin nasıl pazarlanacağını düşünmek son derece önemlidir.

Her Konuda Uzman Gibi Davranmak 

Bir konuda uzmanlaşıp o alanda içerik pazarlaması yapmak daha doğru bir yöntem olacaktır. İçerik pazarlamada kritik yapılan hatalar ve çözümleri bu şekilde sıralayabiliriz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...