Ana SayfaSEOMeta Description Limiti Artırıldı!

Meta Description Limiti Artırıldı!

-

Arama yapan ziyaretçilerin dikkatini çekmek için kullandığımız ve ziyaretçilere sitemizden bir parça gösterdiğimiz Meta Description (Meta Açıklamalar) alanının limiti arttırıldı. Geçtiğimiz haftaya kadar 150-160 karakter olan Meta Description karakter sınırı Google tarafından arttırıldı. Google tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazken, limit arttırma işleminin tüm arama sonuçları için artırılmadığı gözlemleniyor.

Meta Description Limitlerindeki Artış Henüz Tüm Arama Sonuçları İçin Geçerli Değil

Meta Description limitindeki artış hakkında henüz resmi bir açıklama yokken, yapılan limit artışının tüm arama sonuçlarına yansımadığı gözlemleniyor.

Meta Description Limitleri Arttı

Örneğin yukarıdaki arama sonucunda normalde 150-160 karakter olan limitin 2 katı kadar üstünde, tam 313 karakter.

Meta Description Limitleri Arttı

Yine başka bir arama sonucunda karakter sınırı 290 olarak belirlenmiş.

“Peki limitlerin artması SEO açısından daha iyi mi olacak?” veya “Meta açıklama limitinin artması işimize yarayacak mı?” gibi soruların yanıt bulması için Google tarafından yapılacak olan resmi açıklamayı bekleyeceğiz. Bizce bu limit artışı hem kullanıcıların arama sonucunda listelenen siteler için hemde bu siteleri ziyaret edecek kullanıcılar için pozitif bir etki yarayacak. Kullanıcılar ziyaret edecekleri içerik hakkında siteye girmeden daha çok bilgi edinebilecek, site sahipleri ise kullanıcıları sitelerine çekmek için meta açıklamalarda daha çok bilgi verebilecek.

Meta Açıklamalar Hakkında Bilginiz Bulunmuyorsa Öncelikle “Sayfa İçi SEO Temelleri: Meta Açıklaması” yazımızı okumanızda fayda var.

Yeni haberler aldıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından sormayı unutmayın. 🙂

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), dijital pazarlama alanında işletmeler için önemli bir yere sahiptir. SEO terminolojisinde bilinmesi gereken önemli terimler yer alır. Bu terimler hakkında...