Ana SayfaPazarlamaPazarlamacılar, Reklam Bütçelerini LinkedIn'e Kaydırıyor

Pazarlamacılar, Reklam Bütçelerini LinkedIn’e Kaydırıyor

-

Son dönemde çıkarılan istatistiklerde görülen verilere göre, pazarlamacılar reklam bütçelerini LinkedIn’e kaydırıyor.

DigiDay tarafından yapılan reklam araştırmasına göre, reklamverenlerin %42’si LinkedIn’deki reklam harcamalarını artırmayı planlarken, %47’si reklam bütçelerini aynı tutmayı, %11’i ise azaltmayı planlıyor.

LinkedIn reklam harcamaları 2019’da nasıl değişecek?
LinkedIn reklam harcamaları 2019’da nasıl değişecek?

DigiDay’in yaptığı anket verileri hali hazırda LinkedIn’i günlük olarak kullanan 290 kişiye dayanıyor.

Pazarlamacıların reklam bütçelerini artırmasının sebebi LinkedIn video reklamlarının, Facebook’taki bir video reklamından 6 ile 8 kat daha pahalı olması. Fakat LinkedIn aradaki farkı işletme uzmanlarını hedefleme yeteneği ile kapatıyor. Örneğin, reklamverenler, 10.000’den fazla çalışanı olan büyük bir şirketteki LinkedIn kullanıcılarını hedefleyebiliyor. Buna karşılık olarak Facebook’ta sadece iş unvanı veya iş yerine göre hedefleme yapılabiliyor.

LinkedIn, Reklamverenlerin İlgi Alanlarına Göre Kullanıcıları Hedeflemesine İzin Verecek

LinkedIn reklamları şirket kalitesi için daha uygunken, Facebook ve Twitter reklamları erişim ve farkındalık için daha uygun.

Reklam bütçesinin çoğunu LinkedIn’e harcayan bir şirket olan Foursquare, harcanan her beş rakamın karşılığında altı rakam kadar geri dönüş olduğunu söylüyor.

Pazarlamacılar, LinkedIn reklam ekibi hakkında olumlu görüş bildirirken, Facebook reklam ekibi hakkında tam tersi olumsuz görüşlerde bulunuyor.

Kaynak: DigiDay

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...