Ana SayfaSEOPWA Nedir? WordPress PWA kurulumu ve ayarları

PWA Nedir? WordPress PWA kurulumu ve ayarları

-

PWA kullanıcı deneyimini arttırmak için geliştirilen yeni nesil araçlardan birisidir. PWA nedir? Açılımı Progressive Web Apps olan aracı kullanmak çok basit ve sonuçları oldukça etkili. Bu yeni teknolojiyi kullanmak için HTTPS protokolüne uygun bir siteniz olması gerekmektedir.

PWA Ne İşe Yarar?

PWA mobil platformlar için oluşturulmuş bir görünüm aracıdır. iOS aygıtlarında sınırlı kullanımda olsa’da sitelerinizi  cihazlarda ana sayfaya kısayol olarak eklediğinizde etkisini gösteriyor. Kısayola tıkladığınız zaman sanki bir uygulama gibi çalışan siteniz sizi birçok maliyetten kurtarıyor.

Google adres değikliği aracı yeni Search Console’a geldi

PWA Gerekli Midir?

Yazılım gün geçtikçe gelişirken teknolojiyi kullanım şeklimizde gelişiyor. PWA sayesinde her farklı işlem için uygulama indirmek yerinde kısayolları kullanarak daha az yer kaplayan ve daha kullanılabilir araçlara erişim sağlayabiliyoruz. Örneğin para kurları ile ilgileniyorsunuz bunun için uygulama indirmenize gerek kalmadan kısayol olarak ekleyerek sanki uygulamaymış gibi kullanabilirsiniz. PWA uyumlu siteler daha düşük veri tüketimi ile hem yer hemde veri tasarrufu sağlayabiliyor. Native uygulamalardan daha hızlı geliştirilebilir ve hataları düzeltmek için kullanıcıya yeni bir güncelleme gönderme derdinden kurtulabilirsiniz. Şuan pek popüler olmasa’da ileride oldukça popüler olacak bu sistemde yerinizi almanızı tavsiye ederiz. Üstelik sitenize tasarımsal açıdan müdahale etmiyor tarayıcıda hangi özellikleriniz çalışıyor ise aynı özellikleri kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Popüler tarayıcıların çoğu desteklesede her özelliğini bütün platformlarda kullanmak şuan için pek mümkün değil. Ancak tarayıcıların geliştirme durumlarında PWA’nın özelliklerinin her platforma entegresi için çalışıldığını görüyoruz. Yakında tüm platformlarda her özelliğini kullanabileceğiz gibi gözüküyor.

Site trafiğini arttırma yöntemleri

WordPress İçin Hızlı Ve Kolay PWA Kurulumu:

Birkaç adımda sitenizi PWA uyumlu hale getirmek oldukça basit.

  1. wordpress.org sitesinden veya yönetici panelinizden “Super Progressive Web Apps”  adlı eklentiyi indiriyoruz/kuruyoruz.
  2. Sol tarafta bulunan yönetim menüsünden “SuperPWA” yazan kısıma tıklıyoruz.
  3. Eklenti bilgileri kendisi dolduruyor ancak kontrol ederek başlıkları düzenlemenizde fayda var. İkonları seçerek devam ediyoruz.
  4.  Ana renklerimizi girerek(Temanızın ana renklerini girmeniz tavsiye edilir.) Çevrimdışı sayfanızı seçmelisiniz. Kullanıcı interneti olmadığı halde gireceği sayfayı seçin. Sonraki seçenekte ise siteniz yatay mı açılsın dikey mi seçeneğini belirleyin.
  5. Son olarak tam ekran veya görünmesini istediğiniz şekilde kullanma seçeneğini belirleyin.
  6. Kaydederek İşlemi tamamlayın ve test edin.
Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme Teknikleri

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme

0
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), web sitesinin veya dijital varlıkların  ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek için kullanılan bir stratejidir. Web siteleri ve dijital varlıklar, bir işletmenin çevrimiçi varlığının...