Ana SayfaSEO2020’de SEO çalışmalarınızı geliştirmek için 6 anahtar kelime araştırma aracı

2020’de SEO çalışmalarınızı geliştirmek için 6 anahtar kelime araştırma aracı

-

Kullanıcıların ürünlerinizi ve hizmetlerinizi aramak için kullandıkları anahtar kelimeleri belirlemeye mi çalışıyorsunuz? Birkaç dakika içinde size kapsamlı bir genel bakış sunabilecek araçların bir listesini ister misiniz? 2020 anahtar kelime araştırma aracı önerilerini özet olarak aşağıda paylaşıyoruz.

Doğru Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Yapılır?

2020 Anahtar kelime araştırma aracı listesi

Semrush

SEMrush bugünlerde kullanabileceğiniz en iyi anahtar kelime araçlarından birisidir ve SEO uzmanları arasında oldukça popülerdir. 

SEMrush ile sadece bir kelime listesi almazsınız. Bunun yanında, pazarlama stratejinizi ilerletmek için kullanabileceğiniz organik ve ücretli anahtar kelimeler hakkında kapsamlı bilgiye sahip olursunuz.

Fiyatlandırma: SEMrush fiyatları ayda 99.95 Amerikan Doları’ndan başlıyor, ancak,  30 günlük deneme süresi boyunca tüm özelliklerine ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz.

SEMRush Nedir?

Ahrefs

Ahrefs, anahtar kelime araştırma araçlarının İsviçre çakısıdır. Sadece arama sorgularını bulmak için geliştirilmiş bir yazılımdan daha fazlasıdır, tıpkı SEMrush gibi.

Rakip analizi yapmak, yeni anahtar kelime fikirleri almak ve gelişmiş organik araştırma yapmak için eksiksiz bir SEO aracı olarak kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ahrefs fiyatları ayda 99 dolardan başlayarak, 500 anahtar kelimeyi takip etmenize izin verir. Ayrıca, tüm özelliklerini kullanabileceğiniz ücretli bir deneme süresi sunar.

Ahrefs Nedir ve Ne İşe Yarar?

Monsterinsights

MonsterInsights, anahtar kelime araştırması yapma ve organik trafiğinizi arttırma fırsatları bulmak için oldukça güçlü bir araçtır.

Web sitenizin en iyi performans gösteren anahtar kelimelerini gösteren bir Search Console raporu sağlar. Her bir anahtar kelime için tıklama sayısını, gösterimleri, TO’yu ve ortalama konumunu görebilirsiniz.

Fiyatlandırma: MonsterInsights fiyatları yıllık 99.50 dolardan başlar ve 14 günlük para iade garantisi vardır.

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner, Google tarafından ücretsiz sunulan bir anahtar kelime araştırma aracıdır ve daha önce Google Adwords olarak bilinen Google Ads’in bir parçasıdır.

Aracı kullanarak kampanyanız için bir anahtar kelime listesi oluşturabilirsiniz. Google Keyword Planner ile ilgili en iyi şey, size her bir anahtar kelime için geçmiş verileri göstermesidir.

Fiyatlandırma: Google Keyword Planner ücretsiz bir araçtır. Tek yapmanız gereken e-posta adresinizle Google Ads’e kaydolmaktır.

Answerthepublic

Çok sayıda içerik konusu ve yeni anahtar kelime fikirleri, özellikle de long-tail  anahtar kelimeler almak istediğinizde, AnswerThePublic çok kullanışlı.

Aracın kullanımı çok kolay. Tek yapmanız gereken geniş bir anahtar kelime girmek. Daha sonra, AnswerThePublic size sorular, edatlar, karşılaştırmalar ve alfabetik sıraya göre anahtar kelime önerileri sunar.

Fiyatlandırma: AnswerThePublic hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunuyor. Ücretsiz planda, sınırlı sayıda günlük arama yapabilirsiniz. Pro planı aylık 99 dolara mal olacak, ancak, daha fazla özelliğe sahip olabileceksiniz.

MOZ

MOZ, anahtar kelime araştırması yapmak için kullanabileceğiniz her şeyi aynı anda sunan bir SEO aracıdır. Anahtar Kelime Gezgini’nde ana arama terimini girebilirsiniz ve MOZ bir öneri listesi çıkartır.

MOZ’un diğerlerinden farklı olduğu bir alan, size başka bir yerde bulamayacağınız anahtar kelime fikirleri vermesidir.

Arama Pazarlamasında Kazanmanıza Yardımcı 3 Online Pazarlama Aracı

Anahtar kelime araştırma aracı fiyatlandırması

MOZ Keyword Explorer aracını kullanmak ücretsizdir ancak daha fazla SEO seçeneği istiyorsanız MOZ Pro’yu kullanabilirsiniz. MOZ Pro, standart planında aylık 99 dolar bedeliyle geliyor.

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

SEO Terminolojisinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), dijital pazarlama alanında işletmeler için önemli bir yere sahiptir. SEO terminolojisinde bilinmesi gereken önemli terimler yer alır. Bu terimler hakkında...