Ana SayfaPazarlamaArama Pazarlamasında Kazanmanıza Yardımcı 3 Online Pazarlama Aracı

Arama Pazarlamasında Kazanmanıza Yardımcı 3 Online Pazarlama Aracı

-

Beğenin ya da beğenmeyin, ücretli arama stratejileri rakibinizi çabucak alt etmenizi sağlayabilir.  Sektörün rekabetçi yapısını anlamak bu mücadelede öne çıkmanın ilk adımıdır. Rekabette güçlü kalmak için hangi araçları ve nasıl kullanılacağını bilmek de oldukça önemlidir. Eğer şu an sadece hayatta kalmak değil, online pazarlama ile büyümek istiyorsanız bu yazıda bahsedeceklerimiz tam size göre.

Rakip Analizi Yapmanın Önemi

İlave Anahtar Kelime Fırsatları Keşfetmek

Rakiplerinizin ne üzerinde teklifte bulunduğuna bakmanız, özellikle de belirli anahtar kelimelere ne kadar para harcadıklarını biliyorsanız önemlidir. Rakiplerinizdeki başarılı stratejileri keşfetmenize ve neyin işe yaradığına dair fikir verebilir. Eğer rakipleriniz keşfettiği başarılı bir yöntem varsa çalışıyorsa, sizin için de işe yarayacağını düşünebilirsiniz.

Yaratıcı Reklam Kopyalarından İlham Alın

PPC’de farklılaştırma kaçınılmazdır. Rekabetçi çevreyi anlamanız ise yeni bir şeyler söyleme ve dikkat çekme fırsatı verecektir.

Karşılama Sayfaları

Ürün yerleşiminden düzene, görünümüne ve hissine kadar, rakiplerinizin açılış sayfaları tasarım ve kopyalama için yeni fikirler ürettirebilirsiniz. Sayfanızın genel düzeni hakkında fikir verir, “Saldırgan mısınız? Yoksa kolay anlaşılır mısınız?”

Bütçenize Karar Verin

Ne kadar harcamalıyım? Makul bir bütçe nedir? Bunlar sıklıkla soruların sorular ve bu konu hakkında karar vermek için rakiplerin bütçelerine bakmak sizlere değerli bilgiler sunar.

Faydalı 3 PPC Aracı

Spyfu

SpyFu nispeten ucuzdur, anahtar kelimeler, harcama, reklam metinlerini de kapsayan organik ve ücretli arama için rekabetçi analizler için bir dizi seçeneğe sahiptir. Peki SpyFu’yu özel yapan nedir?

Onun Kombat aracı, kendinizi doğrudan 2 rakiple kıyaslama imkanını size sunar. Nelere teklif yaptığınızı ve rakiplerin teklif yaparken sizin yapmadığınız yerlere bakabilirsiniz. Ayrıca domainde zaman içinde gerçekleşen değişimleri de görmek için faydalı bir araçtır. API çekme ve özelleştirilmiş raporlamalar hariç neredeyse her şeyi sunan basit planına aylık 49$ gibi bir ücretle sahip olabilirsiniz.

Spyfu, ayrıca daha iyi bir kampanya performansı için anahtar kelime genişlemesi ve yeni anahtar kelimeler keşfetmek için harika bir araçtır. Kelimelerin performansları hakkında kullanıcılara öneriler sunar.

Semrush

Semrush ödemeli ve organik rekabet analizi için harika bir başka araçtır. PPC açısından, mevcut müşteriler karşısında test edildiğinde veriler önemli ve doğrudur. Bu platformu ön plana çıkaran birkaç özellik, harcama, anahtar kelime yoğunluğu ve trafik eğilimlerini kolayca görebilmenizdir.

Anahtar kelimeye göre trafik yüzdesini ve harcamalarını görebilmek Semrush’ın en iyi özelliğidir. Bu, kullanıcıya belirli bir hesap için anahtar kelime önemi ve performansını ölçme imkanını sunar. Karşılaştırmalar öncelikle konuma odaklanır; bu nedenle, maliyet ve trafikle ilgili ayrıntılar arıyorsanız, o alana özellikle bakmanız gerekir.

Ayrıca birçok rekabetçi platformun yapmadığı PLA verisini de gösterir. Semrush’a 69.95$’dan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

iSpionage

ISpionage, SpyFu ile benzer özelliklere sahiptir, ancak düzen ve rekabetçi istihbarat görüntülenme biçimi, veriyi sindirmeyi ve anlamayı daha kolay hale getirir. Bu araç, kullanıcı deneyimine odaklanır ve açılış sayfalarına reklamdaki anahtar kelimeyi sergiler ve başınızı büyük resim etrafına kaydırmaya çalışırken yardımcı olur.

Anahtar kelimeye ve reklam etkinlik aracına erişmek, performansı görmek açısından mükemmeldir. Mevcut istemci sonuçlarını araçla kıyaslama yaptığımda, yüksek bir doğruluk seviyesine sahip olduğunu gördüm. Aracınızdaki performansınıza ilişkin fikirleri rahatlıkla görebilirsiniz. iSpionage’ın maliyeti oldukça düşük, aylık 39$’dan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz ancak derin SEO analizi için gerekli rekabetçi istihbarat araçlarını sunmuyor. Ancak birçok özelliğinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Bonus: AdGooroo & The search Monitor

Bu iki araçta güçlü olanaklar sunuyor. Coğrafi seviye ve Omni kanal izlemesi için ve buna ek rekabetçi analiz testleri için özellikler sunuyor. Bu araçlar büyük ölçekte reklam yapanlar için harika, PPC için büyük yatırımlar yapmış olanlar diyelim. Çünkü bu araçlar önceki 3 araca göre pahalı ama dediklerine göre bu 2 araç daha fazla şey yapabiliyor ve globalde daha fazla veri koleksiyonu sunuyor.

Organizasyonunuz İçin Doğru Araçları bulmak

Eğer kullanıcı dostu rekabetçi araçlar arıyorsanız, iSpoinage kesinlikle denenmeyi hak ediyor. Semrush ve Spyfu da benzer işlevselliğe sahipler ancak görünümleri farklı, Semrush daha kuvvetli görselleri sayesinde Spyfu’dan daha cazip rekabet hikayeleri sunuyor. Ne yaparsanız yapın, rekabet için zamana ayırın. Rakiplerinizi anlamak başarı yolunda sizi daha ileriye taşıyacaktır.

KAYNAK: http://www.toprankblog.com/2016/01/3-online-advertising-tools/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...