Ana SayfaPazarlamaInstagram Pazarlamanızı Geliştirecek 9 Harika Araç

Instagram Pazarlamanızı Geliştirecek 9 Harika Araç

-

Instagram, kendi kısa ömründe çok fazla yol gitti. Filtreli selfielerin ve lezzetli Foodie resimlerinin yurdu olarak çok sevilen Instagram, şu anda aylık 500 milyon aktif kullanıcısıyla büyük bir sosyal ağ.

Bir 2015 raporuna göre, Instagram Amerikan gençleri için en önemli sosyal ağ ama o sadece gençler için değil. Ayrıca markalarda onu değerli bir pazarlama aracı olarak görüyor. En iyi markaların yüzde 85’i Instagram’ı kullanıyor.

Birçok firma için soru şu: Instagram’daki çabalarımdan en iyi nasıl fayda sağlarım?

Aşağıda 9 harika ve faydalı aracın listesini bulacaksınız. Bunların bazıları ücretsiz bazıları ise ücretli. Harika fotoğraflar yaratmaktan web içeriği paylaşmaya, çoklu hesap yönetimine kadar, bu araçlar sizin Instagram mücadelenizi farklı bir seviyeye taşıyabilir.

Instagram Pazarlamanızı Geliştirecek 9 Harika Araç

#1 Latergram.me

Geçmişte çoklu hesaplarını yönetmek biraz sorun yarattığını kanıtlamıştı. Çok şükür, Instagram uygulama güncellemesi sonrası kullanıcılara 5 hesaba kadar ekleme ve yönetme imkanını sundu. Ancak biraz fonksiyonellik arıyorsanız, latergram.me değerlendirilmeyi hak ediyor.

Ücretsiz versiyonu bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan fotoğraf yüklemenizi, gelecek paylaşımları zamanlamanızı, web’ten içerik arama ve onları yeniden paylaşmanızı sağlıyor. Aylık 19$’dan başlayan ücretli versiyonu ise hesap yönetimine takım arkadaşı eklemeniz gibi ek özellikler sunuyor.

#2 Autogrammer

Bu uygulama üstekinin birkaç adım ötesinde. Sadece çoklu hesap yönetimi ve paylaşımlarınızı zamanlama değil, bunları Facebook ve Twitter için de yapmanızı sağlıyor. Buna ek olarak fotoğraflarınızı düzenleme imkanı da sunuyor.

Tamamen ücretsiz bir versiyonu olmasa da, 7 günlük deneme süresi sunuyor ve böylece bir test sürüşüne çıkabilirsiniz. Ücret paketleri aylık 19-179$ arasında.

#3 Hootsuite

Hootsuite çok güçlü bir araç, Instagram özelliğini geçtiğimiz sene ekledi. Hem ücretli hem ücretsiz sürümler sunuyor. Ücretsiz versiyonu ile Facebook, Twitter, google+, Instagram, Youtube, linkedin veya WordPress hesapları arasından 5 hesabınızı bağlayabilir ve böylece sadece gelecek paylaşımlarını zamanlayabilirsiniz. Ayrıca paylaşımlarınızı izler,  gerçekleşen tartışmaları takip edersiniz.

#4 Repost

Instagram’daki içerikleri yeniden paylaşmanız, takipçileriniz ile etkileşime geçmenize izin verir, etkili kişileri gösterir veya yeni kullanıcılar ile konuşmalar başlatır. Repost, orijinal paylaşıma destek verdiği için bu eylemleri yapmak için harika bir araç. Ayrıca, fotoğraf ve videoları daha sonradan paylaşılması için işaretleyebilir ve kullanıcı veya hashtag’e göre arama yapabilirsiniz.

#5 Inselly

Instagram kitlesi ile iletişime geçmekte hashtagler çok önemli bir yer tuttuğu için, inselly ürününüzün satılık olduğunu kullanıcılara söylemek için #inselly hashtagini kullanmanıza izin veren bir araçtır. inselly ile sınırsız listelemeye sahip olabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli sürümü mevcuttur.

#6 Social Insight

Instagram hesabınızla ilgili derin analitik veriler sunabilen web tabanlı bir uygulamadır. Kazanılan ve kaybedilen takipçiler, paylaşmak için en iyi zaman ve dahası hakkında veriler görebilirsiniz.

#7 Facebook Power Editor

Instagram çok güçlü bir reklamcılık aracıdır ve büyümeye devam ettiğini gözlemliyoruz. Instagram, Facebook tarafından satın alındığından bu yana eğer paylaşımlarınıza biraz ekstra destek olmak istiyorsanız Facebook Power Editör kullanabilirsiniz. Hedefleme seçeneği, arzu ettiğiniz hedef kitlenize odaklanmanızı ve günlük küçük bütçeler ile harcayarak etkileşim sağlamanıza olanak verir.

#8 Layout

Hikâye anlatmak için harika olan çoklu fotoğraf kolajlarını oluşturmanıza için veren bir ücretsiz uygulamadır. Size birkaç şablon sunsa da artistik kontrol tamamen sizde. En iyi yanı ise Instagram tarafından yaratılan bu uygulama, kusursuzca ana uygulama ile bütünleşiyor.

#9 Crodfire

Bu araç, en iyi Instagram araçlarını ararken sıklıkla karşınıza çıkabilir. Ücretsiz uygulama, paylaşmak için en iyi zamanları ve daha iyi etkileşim için uygun hashtagleri önerir. Takipçilerinizi büyütmek ve yönetmek için de mükemmel bir araçtır. Yeni takipçilerin listesini size vererek, sizi takip etmeyi kimlerin bıraktığını ve daha fazlasını görmenizi sağlar.

KAYNAK: http://www.toprankblog.com/2016/04/tools-instagram-marketing/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

  1. merhaba, instagramda gelen yorumların sayısı çok fazla olunca takibi çok zor oluyor ve aradan atlanan bir çok yorum oluyor ve müşterilere dönüş yapamıyoruz. Okunmamış yorumların görülebileceği, daha fazla yorum listeleyebilen bir uygulama var mıdır? b konuda desteğe ihityacım var fakat hiçbir uygulamanın bu konuda destek verdiğini göremedim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...