Ana SayfaSEODuckDuckGo Adres Aramaları İçin Apple Haritaları Kullanacak

DuckDuckGo Adres Aramaları İçin Apple Haritaları Kullanacak

-

DuckDuckGo mobil ve masaüstü versiyonlarındaki gerekli adres aramalarında Apple Haritaları kullanacak.

DuckDuckGo tarafından konu ile alakalı yayınlanan blog yazısında, Apple’a herhangi bir kişisel verinin gönderilmeyeceğini aynı zamanda yerel aramalar sırasında internet tarayıcısının gönderdiği konum verisinin, kullanımdan hemen sonra silindiğine de dikkat çekiyor.

Şirket bu konudaki açıklaması şu şekilde;

“Harita ve adres aramalarını yaparken hâlâ anonim kalmaya devam edersiniz.”

DuckDuckGo daha önce hizmet aldığı OpenStreetMap yerine Apple ile çalışmanın gizlilik açısından ne kadar iyi veya kötü olacağı hakkında herhangi bir görüş belirtmiyor fakat güven konusunda yeni bir standart oluşturmayı hedeflediği açıkça ortada.

>> En Çok Kullanılan 21 Arama Motoru

DuckDuckGo Adres Aramaları İçin Apple Haritaları Kullanacak

>> Arama Motoru Nedir?

Duck, Apple’a ait MapKit JS ile çalışmak isteyen ilk firmalardan biri konumunda. iOS 12 ile birlikte oldukça gelişen Apple Haritalar, park alanları, yeşil alanlar, plajlar ve yarış pistleri gibi bir çok bölümü gösterilenler arasına ekledi fakat bu güncelleme şuanlık ABD’deki kullanıcılara sunuluyor.

DuckDuckGo, Google’ın 2010 yılında On2 Technologies şirketinden satın aldığı Duck.com alan adını geçen ay $500.000 üstü bir miktardan satın almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

 Ücretsiz SEO Aracı GTMetrix

0
GTMetrix, web sitelerinin performansını ölçen ve analiz eden bir çevrimiçi SEO aracıdır. Bu araç, web sitelerinin hızını, yüklenme süresini ve genel performansını değerlendirmek için...