Ana SayfaSEOGoogle Arama’ya sanal sağlık hizmeti desteği geldi

Google Arama’ya sanal sağlık hizmeti desteği geldi

-

Google, arama ve harita sonuçlarında sanal sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla bağlantı kurmayı kolaylaştıran iki yeni özellik sunuyor. Bu özellikler, insanların yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde sanal sağlık hizmetleri seçenekleri bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Özelliklerden birisi, Google My Business/Google Haritalar’a özgü ve, organik arama sonuçlarına bir pilot özellik olarak ekleniyor.

İşte Google’ın bu hafta kullanıma sunmaya başladığı özelliklerin her biri hakkında daha fazla bilgi.

Koronavirüsün işletmeler üzerindeki etkisi

Google My Business profilinde sanal bakım seçeneklerini görüntüleme

Google My Business’taki işletme profilleri artık mevcut tüm sanal bakım seçeneklerini öne çıkaracak. Bu teklifler, özellikle işletme profili arama sonuçlarında ortaya çıktığında görünür olacaklar.

New Google Search Features Help Connect People With Virtual Healthcare Options

Yukarıdaki örnekte gösterilen bağlantıya tıklamak, daha fazla bilgi almak için kullanıcıları bu sağlayıcının web sitesine yönlendirecektir. Birçok durumda, insanlar açılış sayfasından sağlık uzmanı ile randevu ayarlayabilir. Hastaneler, doktorlar ve psikolojik danışma profesyonelleri gibi sağlık hizmeti sağlayıcıları artık bu teklifleri Google My Business profillerine ekleyebilirler.

Google My Business listelemelerinde otomatik olarak uygulanacak bir başka değişiklik ise, sağlık hizmeti sağlayıcısının COVD-19 bilgi sayfasına olan bağlantılar. Google kısa süre önce sağlık web sitelerini arama sonuçları için optimize etme konusunda bazı tavsiyeler verdi.

Google Arama Parametreleri Kılavuzu

Arama sonuçlarında sanal bakım platformu

Google, ABD arama sonuçlarında yaygın olarak bulunan sanal bakım platformlarını pilot özellik olarak göstermeye başlayacak.

New Google Search Features Help Connect People With Virtual Healthcare Options

“Örneğin, insanlar “acil bakım” araması yaptığında, mevcut sanal bakım seçeneklerini ve ziyaret için vizite fiyatı ve sanal bakım ücreti gibi ilgili bilgileri de sunabileceğiz. İnsanlar, sanal bakım platformuyla doğrudan ve kolayca bağlantı kurabilecekler. ”

Google, yalnızca bir sağlık hizmeti sağlayıcısı ile bir hasta arasındaki bağlantıyı kolaylaştıracaktır. Sonrasında, hasta ve sağlayıcı arasındaki ziyaret, sağlayıcının tercih ettiği platformda gerçekleştirilebilir.

İşinize Yarayacak Google Arama İpuçları

Sanal ziyaretleri tercih eden birçok sağlık hizmeti sağlayıcısı var

Google’ın açıklamasında belirttiği gibi, birçok sağlık hizmeti sağlayıcısı COVID-19’a hastaları web üzerinden tedavi ederek yanıt veriyor. Bu özellikleri şu anda özellikle gerekli kılan da bu oluyor..

“COVID-19’un yayılmasını önlemek için birçok sağlık hizmeti sağlayıcısı, kronik hastalıkların tedavisinden zihinsel sağlık hizmetlerine, öksürük ve soğuk algınlığı semptomlarının değerlendirilmesine kadar çeşitli hasta ihtiyaçları için yüz yüze ziyaretleri azaltmakta veya durdurmaktadır.

Yine de insanların kendi evlerinin konforu ve güvenliğinden tıbbi bakım almaya devam etmeleri için bir yola ihtiyaçları var. ”

Google, pandeminin başlangıcından bu yana sanal bakım ve telesağlığa(telehealth) olan ilginin çarpıcı bir şekilde arttığını söylüyor.

New Google Search Features Help Connect People With Virtual Healthcare Options

Google, bu sırada arama sonuçlarını olabildiğince yararlı tutmak için hızlı hareket ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...