Ana SayfaSEOGoogle Search Console Test Araçlarına İki Yeni Özellik Geliyor

Google Search Console Test Araçlarına İki Yeni Özellik Geliyor

-

Google Search Console eski sürümden yeni sürüme geçtikten sonra yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Google Search Console test araçlarına iki yeni özellik geliyor.

Google Search Console’daki zengin sonuçlar (rich results), AMP ve URL test araçları için iki yeni özellik sunuyor. Google Search Console’a gelen bu yeni araçlar, kod ve yapılandırılmış veri işaretlemesinin doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmeye yarıyor.

Google Search Console URL Denetleme Aracını Daha Kullanışlı Hale Getiriyor

Google Search Console Test Araçlarına İki Yeni Özellik

Artık kullanıcılar sitelerindeki ve sayfalarındaki hataları tespit ettikten sonra tespit edilen hataları düzeltebilecek ve daha hızlı deneyler yapabilecekler. Araçlar şimdi mümkün olacak:

  • İşaretlemelerde arama yap
  • Kodun belirli bölümlerini kopyala ve parçalara ayır

Yeni Google Search Console Site Haritası Silme Yeteneği Kazandı

Bir URL’yi test ederken ve yapılandırılmış bir veri hatası ile karşılaştığınızda, örneğin şimdi hatayı içeren tam kod parçasını bulduğunuzda oradan kopyalayabilir, parçalara ayırabilir, tekrar yapıştırabilir ve yeniden test edebilirsiniz.

Aşağıda Google tarafından @googlewmc Twitter hesabından paylaşılan GIF’te bir örnek gösterilmektedir:
.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Müşteri Segmentasyonu Nedir?

Müşteri Segmentasyonu Nedir?

0
Müşteri segmentasyonu, müşterilerin benzer özellikleri, ihtiyaçları ve davranışları temelinde gruplara ayrılması ve bu gruplara özgü pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi anlamına gelir. Bu segmentler genellikle coğrafi,...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?