Ana SayfaEtkinlikGoogle’dan Google Arama'ya özel 3 günlük dijital konferans

Google’dan Google Arama’ya özel 3 günlük dijital konferans

-

Google, geliştiricilere yönelik olan ve aramaya özel oturumlar da içeren, üç gün boyunca sürecek olan canlı bir dijital Google Arama Konferansı etkinliği planlıyor.

https://twitter.com/googlewmc/status/1265346769338003457

Google tarafından düzenlenecek olan ‘Web.dev Live’ konferansı 30 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ve mevcut açıklamalara göre tamamen ücretsiz katılım sağlanabileceği görülüyor. 

Konferansın amacı, insanların modern web teknikleri ile ilişki içinde, bilgil kalmalarını ve gündeme ayak uydurabilmelerini sağlamak.

Bir açılış sayfasında şunlar bulunur:

“Bunlar eşi benzeri görülmemiş zamanlar, dünya çapında insanlar bağlantıda ve bilgi sahibi olmak istiyor. Web burada özel bir rol oynamaktadır ve topluluğun nasıl bir adım attığını görmekten gurur duyuyoruz.

Topluluğumuzun eylemlerini kutlamak, modern web tekniklerini öğrenmek ve birbirleriyle bağlantı kurmak için Google’ın Web Platformu ekibine evlerinizin rahatlığında katılın. ”

Google Arama Parametreleri Kılavuzu

Google Arama Konferansı ‘nda üç gün içerisinde birçok oturum gerçekleştirilecek

Konferans üç gün sürecek ve her gün farklı bir saat diliminde yapılacak. Konferansın bir gün yalnızca üç saat sürecek olmasına karşın, bu süre içerisinde yaklaşık bir düzine oturum gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu da, soru-cevap bölümü dahil her seans için ortalama olarak 15 dakika ayrılacağı anlamına geliyor. Ancak bu süre, değişiklik gösterebilecektir.

‘Google Search’ özelinde oturumlar

Belirtildiği gibi, konferansın oturum içerikleri geliştiricilere hitap etmektedir. Ancak, özellikle SEO ile ilgili bazı oturumlar da bulunuyor. Konferansın diğer iki gününde ise, ‘Search’ özelinde oturumlar yapılmayacak.

30 Haziran Salı günü Google’dan Martin Splitt, JavaScript SEO üzerine art arda iki oturum sunacak:

  • JavaScript SEO sorunlarında hata ayıklama
  • Yapısal verileri JavaScript ile uygulama

Bu oturumların tam olarak saat kaçta yapılacağı konusunda belirli bir zaman belirtilmedi, ancak bu oturumların, ilk günün son iki oturumu olarak gerçekleştirileceği görünüyor.

Etkinliğin başlangıç saati Toronto, ABD’nin bulunduğu zaman dilimi için 12:00 olarak belirlenmiş. Bu da, Türkiye saati ile 19:00’a karşılık geliyor.

Google Announces 3-Day Digital Conference Starting June 30

Katılmak için

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu Web.dev Live konferansını kaçırmak istemiyorsanız tek yapmanız gereken, buraya tıklamak ve formu doldurmak.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?