Ana SayfaSosyal MedyaSabit bir bütçeyle nasıl başarılı bir video içeriği oluşturulur?

Sabit bir bütçeyle nasıl başarılı bir video içeriği oluşturulur?

-

Diğer türlere göre, insan beyni görsel içeriği daha hızlı işler. Görsellere olan ilgimiz nedeniyle, video pazarlamacıları için en iyi araçlardan biri olduğu açıktır. Sonuç olarak, pazarlamacılar şimdiye kadar hiç görülmemiş bir hızla video pazarlama içeriği oluşturmaya başladılar.

Video içeriği hedeflenen mesajı hızlı bir şekilde iletiyor ve çoğu insan uzun süre konsantre olamadığı için kolayca sindirilebilir.

Başka bir şey var mı?

Bu, hedef kitle için karmaşık kavramları basit kavramlara dönüştürmeye yardımcı olur.

Katılımcıların yüzde 92’si, video içerik pazarlamasının pazarlama stratejisinin çok önemli bir bileşeni olduğunu söylüyor.

Yine de, video içerik oluşturmak pahalı bir iş olabilir. Geleneksel video yapımıyla ilişkilendirilen yüksek maliyetler nedeniyle birçok küçük işletme video içerik pazarlamasından kaçınmıştır.

Peki, pazarlama için uygun maliyetli bir şekilde video içerik oluşturmanın bir yolu var mı?

Evet, var.

Bu makalede, bütçe dostu bir şekilde video pazarlama içeriği oluşturmanız için birkaç ipucunu paylaşacağız.

Haydi başlayalım.

Sabit bir bütçeyle başarılı bir video içeriği oluşturma

Dijital pazarlamacılar ve küçük işletmeler artık video yapma araçlarına daha kolay erişebilir.Temasız pazarlama için video içeriği yapmak artık herhangi bir uzmanlık gerektirmiyor.

Bununla birlikte, düşük bütçeli bir videonun kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Birçok ucuz video, pahalı video pazarlama içerikleri gibi profesyonel ve şık görünüyor.

Video pazarlama içeriği oluşturmak için uygun bir bütçeye sahip misiniz?

Önümüzdeki kampanyanız için harika pazarlama videoları nasıl yapabileceğinizi size göstereceğiz, hatta hiç paranız olmasa da.

Bütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Telefonunu Kullan

En ucuz video yapma aracı cebinizde. YouTube yıldızları harika içerik üretmek için kullanıyorsa, pazarlama içeriği için de yeterli olduğunu gösterir.

Pazarlama masraflarınızı azaltmanın bir yolu, videoları çekmek için akıllı telefon kullanmaktır. Birçok akıllı telefonda yüksek kaliteli dahili kamera vardır, bu da video reklamları yapmak için idealdir.

Ürün oluştururken akıllı telefonunuzu en iyi şekilde kullanmak için aşağıdaki tavsiyeleri kullanabilirsiniz:

  • Tripod kullanın – Yüksek bir konumdan çekim yaparken mutlaka bir tripod kullanın. Video çekimleriniz için bir tripod’a ihtiyacınız varsa, çevrimiçi olarak birçok uygun fiyatlı seçenek bulunmaktadır.
  • Kayıt yaparken telefona yakın kalın – Akıllı telefonlar güçlü mikrofonlara sahip değildir ve bu, video ses kalitenizi etkileyebilir. Sesleri net bir şekilde yakalamak için kayıt yaparken telefona yakın olmaya özen gösterin. Ayrıca harici bir mikrofon da kullanabilirsiniz.
  • Akıllı telefonunuzun dijital yakınlaştırmasını kullanmayın, çünkü akıllı telefonunuzda yakınlaştırma lensi olmayabilir. Bu nedenle, akıllı telefonunuzun dijital yakınlaştırmasını kullandığınızda düşük kaliteli bir video çekme riskiniz vardır.
  • Doğal ışık kullanın: Bütçeniz yapay ışık kullanmak için yetersizse, video çekimlerinizde doğal ışık kullanın. Doğal ışığın yeterli olduğu zamanlarda çekim yaparak video kalitesini artırın.

Ekran Kayıt Yazılımı Kullanın

Müşterilere yazılımınızın nasıl çalıştığını göstermek mi gerekiyor?

Yazılımınızın bir önizlemesini vermenin en iyi yolu ekran kayıt yazılımı kullanmaktır.

Bu yazılımların çoğu ücretsizdir ve ürününüzün nasıl çalıştığını göstermek için ekranınızı kaydetmenize izin verir.

Pazarlamacıların en çok açıklayıcı videolar üretmesinin nedeni, insanların yüzde 96’sı ürün ve hizmetleri anlamak için açıklayıcı videolar izlemiştir.

Bu nedenle, yeni bir ürünü piyasaya sürmek ve nasıl çalıştığını göstermek için ücretsiz ekran kayıt yazılımlarını kullanmaktan çekinmeyin.

          Ücretsiz Video düzenleme Programı Kullanın

Videolarınızı çektikten sonra parçaları birleştirmeniz ve düzenlemeniz gerekecek. Ek olarak, videonuzu çekici hale getirmek için çekici bir şeyler eklemek isteyebilirsiniz.

Bu görev için bir video düzenleyiciye ihtiyacınız var ve şanslısınız ki çok sayıda ücretsiz video düzenleyici var.

Bu yazılım çözümlerinin en büyük avantajı, video düzenleme konusunda çok fazla deneyime sahip olmanıza gerek olmamasıdır.

        Müşterilere Odaklanın

Müşterileriniz, video içerik pazarlamanız için önemli bir kaynaktır. Memnun müşterilerinizin ürünlerinizle ilgili deneyimlerini videoya kaydetmelerini isteyebilir ve içeriği sosyal medya sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, ürünlerinizi henüz denememiş kişilerin güvenini kazanmanıza yardımcı olur, aynı zamanda yeni müşteriler oluşturur. Diğer marka tanıtım yöntemlerinin aksine, insanlar başkalarının görüşlerine daha fazla güvenirler.

Sonuç olarak, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) stratejisi oluşturmak, müşteri deneyimi yönetimi başarılarınızı gösterebileceğiniz uygun maliyetli bir yöntemdir. çünkü müşterileriniz tüm içeriğe sahiptir ve tek yapmanız gereken sosyal medya sayfalarınızda paylaşmaktır.

Aerie, bir markanın takipçilerini etkilemek için kullanıcıların ürettiği içerikten yararlandığı bir örnektir.Kadın giyim markası, müşterilerinin kendi ürünlerini giyerek çektikleri fotoğrafları yüklemeleri halinde Instagram sayfalarında yer alma şansı sundu.

Anlaşmayı daha çekici hale getirmek için marka, kendi markalı hashtag’ini kullanan her paylaşımda bir dolar bağışlayarak bir hayır kurumuna bağış yaptı.

      Animasyonlu Videolar Oluşturun

Aktörleri işe almak ve bir kamera ekibi satın almak için yeterli paranız yok mu?Animasyonlu videoları video içerik pazarlamanız için kullanın.

Animasyonlu videolar, diğer video içerik türlerine göre daha kolay üretilebiliyor ve her yerde bulunabilir. Ek olarak, video içerik pazarlamasına yönelik animasyonlar oluşturmak için kullanımı kolay bir dizi araç mevcuttur.

En iyi animasyon araçları ücretsiz değildir; ancak premium özelliklerinden yararlanmak için her ay bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir. Örneğin, bir videoda markanın renkleri ve logosu gibi markalaşma öğelerini kullanabilirsiniz.

Bu araçlar, videoları sosyal medyada veya bir meslektaşınızla paylaşmak için basit paylaşım seçenekleri sunar.

Animasyonlu videolar, yüksek kaliteli markalar tarafından tüketicileri etkilemek için kullanılır. Starbucks gibi, kahve karıştırma nedenini anlatan bir animasyonlu video yaptı.

Sonuç olarak video içerik pazarlaması, müşterilerinizle çevrimiçi olarak etkileşim kurmanın etkili bir yoludur. Videolar, mesajınızı hızlı bir şekilde iletmeye ve karmaşık konuları dakikalar içinde açıklamaya izin verir.

Animasyonlu videolar oluşturmadan kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe ve ücretsiz video düzenleme araçlarına kadar, cebinizi açmadan video yapmak mümkündür.

Öyleyse, bu uygun fiyatlı video pazarlama stratejilerini kullanarak marka bilinirliğinizi artırın ve daha fazla satış yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...