Ana SayfaPazarlamaVideolarınız için neden Google Ads Kullanmalısınız? 

Videolarınız için neden Google Ads Kullanmalısınız? 

-

Google Ads, Google’ın reklamcılık faaliyetlerini sürdürdüğü bir hizmettir. Türkiye’de hatta dünyada bile açık ara en çok kullanılan arama motorunun Google olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Google Ads dünya çapında reklamcılık hizmeti vermektedir.

Google Ads’in temel prensibi tıklama başına ücretlendirme yapmasıdır.  Bir diğer çalışma prensibi de bin gösterim başına ücretlendirme yapmasıdır bu kullanım pek yaygın değildir. Google Ads eski adıyla Google Adwords arasındaki temel farklılık Google Adwords için ön ödeme yapmanız gerekir ama Google Ads için bu durum geçerli değil, Google Ads herhangi bir ön ödeme koşulu koymamakla birlikte, para kazanma odaklı ilerlediğini söyleyebiliriz.

Peki videolarımız için neden Google Ads kullanmalıyız?

Geçmişte sadece arama sonuçlarından web sitelerden Google Ads kullanabiliyor iken, günümüzde Youtube’un gelişmesiyle birlikte ve videolarında çok daha fazla izlenmesi ile birlikte Google reklamları (Google Ads) videolar için kullanılabilir oldu. Google Ads sayesinde videolara reklam verebilir hale geldi.

Bu sayede potansiyel izleyici kitlesi ve müşteriler verdiğiniz reklamlarla alakalı bilinirliğiniz artıyor. Google Ads genellikle Youtube videolarında karşımıza çıkıyor. Böylelikle potansiyel müşteri ve hedef kitleniz sizin kanalınızda ki videoları izleyerek kanalınızdaki diğer videolarıda izleyerek marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Google Ads ayarlarınızdan konum seçerek hedef kitlesindeki kişileri belirlediğiniz konumdan bulabilirsiniz. Google Ads sayesinde sadece sizi izledikçe sizden ödeme alır. Bunun yanında gerçek analiz verileri sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...