Ana SayfaSEOWordpress Alternatifi 3 Sistem

WordPress Alternatifi 3 Sistem

-

İnternet dünyasında var olan sitelerin %30’unu oluşturan WordPress, kullanılabilirliği ve açık kaynaklı olmasıyla biliniyor. Fakat Dünyadaki tek CMS (İçerik Yönetim Sistemi) değil. Bu yazımızda sizlere WordPress alternatifi olarak kullanabileceğiniz 3 sistemden bahsedeceğiz.

WordPress Alternatifi Sistemler

Wix

Wordpress Alternatifi Sistemler

Wix, kullanım rahatlığı ve övünmekte haklı olduğu sürükle-bırak sistemiyle hayatımızda yerini edindi. WordPress ile karşılaştırıldığında dehşet büyük bir fark olmasa da birbirlerinden ayırt etmenizi sağlayacak ayrıştırıcı özelliklere sahipler.

WordPress açık kaynak kodlu ve tamemen ücretsiz fakat Wix sadece küçük işletmelere sınırlı bir ücretsiz sürüm sunuyor. Bunun dışında her bütçeye uygun paketleri ile hizmet veriyor.

WordPress ile benzerliklerini örneklendirmek gerekirse; WordPress’in sunduğu tema ve eklenti marketine karşıt, Wix’te bulunan uygulama marketi de aynı işlemi görüyor.

Joomla

Wordpress Alternatifi Sistemler

WordPress üzerinden kurduğunuz eklentiler ve bir kaç küçük ayar ile portal tarzı bir site kurmak mümkün. Fakat bunun için oluşturulmuş profesyonel bir sistem varken niye WordPress kullanasınız?

Joomla ile WordPress arasında bir seçim yapmanız gerektiğinde kullanıcı sayınız bu konuda çok büyük rol oynuyor. WordPress’i bir portala çevirirken kullanılan eklentiler, yüksek anlık kullanıcı sayılarına ulaşıldığında sıkıntı yaratabiliyor. Burada devreye Joomla giriyor.

Medium

Wordpress Alternatifi Sistemler

Kuruluş amacı Twitter’ın 140 karakter sorununa çözüm olsa da daha sonrasında kişisel blog yazıları yayınlamayı sevenlerin odak noktası olmuş durumda olan bir WordPress alternatifi.

>> Google Adsense Alternatifi Siteler

Kullanım alanının çok geniş olmasıyla bilinen Medium, telefondan mesaj yazar gibi blog yazılarınızı yayınlayabileceğiniz bir siteme sahip.

Bu sistemler size uygun değilse aşağıdakilere de göz atmayı unutmayın 🙂

  • Tumblr
  • Drupal
  • Blogger
  • Weebly

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...