Ana SayfaPazarlamaGoogle Adsense Alternatifi Siteler

Google Adsense Alternatifi Siteler

-

Google Adsense, web sitelerinin ve YouTube kanalı sahiplerinin reklam kazancı sağlamak için en çok tercih ettiği yöntemdir. Adsense’in en çok tercih edilmesinin sebebi, Google’a ait olmasından kaynaklanıyor. Fakat Google Adsense Alternatifi siteler de bulunmaktadır. Google Adsense alternatifleri, Google’dan reklam hizmeti alamayan yayıncılar için önemlidir.

Google Adsense sahibi olmak, sitelerin çoğalmasıyla birlikte zorlaştı. Yeni bir site üzerinden düşünüldüğünde, Google Adsense’e layık bir site olmanız 3 ile 6 ay arasında değişebiliyor. Bu yüzdende alternatif siteler tercih edilebiliyor.

Google Adsense’e sahip bir çok site, Google politikalarına uymadığından dolayı, ban ile cezalandırılıyor. Ceza sonucunda ise, tekrar başvuru yapmanız yasaklanıyor. Ceza alan siteler alternatif arama eğilimine başlıyor. Reklam veren siteleri ve büyük çaplı firmaları bu yazımızda site tanıtacağız.

Google Adsense Alternatifleri

  • Maxad

Maxad, Türkiye’nin tek Adsense sertifikalı iş ortağıdır.  Google Adsense Sertifikalı İş Ortakları, yayıncıların Adsense gelirlerini artırmak amacıyla, çeşitli optimizasyonlar yapan firmalardır. Hesabınızdaki para 50 Türk Lirası olduğunda ödemeniz yapılır. Her ayın 5’inde ödeme yapan firma, o gün tatil gününe denk gelirse, ödemeleri ondan önceki iş gününde yapmaktadır.

Reklam Store, gösterim başına ödeme yapan bir firmadır. Bunula doğru orantılı olarak da, sitenizin hiti düşükse kazancınız az olacaktır. Başvuru onayları, Google Adsende’deki gibi zor değildir. Adsense alternatifi sitelerin başlarında gelir. Sitede ödemeler ayın başında yapılır ve 30 Türk Lirası alt ödeme limiti bulunmaktadır.

AdMatic genel olarak com uzantılı siteleri kabul etmektedir. Zaten bir çok reklam veren site, güvenilirlik bakımından com uzantılı olmasına önem vermektedir. AdMatic üzerinde yaklaşık 25.000 site kayıtlıdır. ReklamStore’da olduğu gibi onay süreci zor değildir. Yine doğru orantılı olarak, hitiniz düşükse, kazancınızda düşük olacaktır.

  • Wordego

Onay süreci Adsense kadar zor olmasa da her önüne gelen siteyi kabul etmeyen Wordego, Google Adsense Alternatifi siteler arasında tercih edilenlerdendir. Kazancınız 100 Türk Lirasını bulduğunda ödemenizi alabilirsiniz.

Amerika merkezli reklam firmasının Türkçe dil ve Türkiye’deki yayıncı ve reklam verenler için desteği mevcut. Firmada 3 farklı türde kazanç sağlayabilirsiniz. Bunlar; Tıklama başı, üyelik başı, satış başı şeklindedir. Firma genel olarak verdiği reklamlarda, global girişimlerin reklamlarına yer veriyor. Firma site onaylarını, tek tek inceleyerek yapıyor. Kalite kokan siteleri hemen onaylıyor, fakat önem verilmemiş siteleri onaydan geçirmiyor. Her ayın 15’inde ödeme yapılıyor.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

İçerikte Kelime Sayısının Önemi

İçerikte Kelime Sayısının Önemi

0
İçeriklerde kelimelerin ifade ettiği anlam kadar, miktarı da önemlidir. Kısa metinlerle verilmesi gereken mesajı karşı tarafa yansıtmak mümkün olmayacağı gibi, binlerce kelimeden oluşan metinleriniz...