Ana SayfaSEOPage View Nedir ve Nasıl Artırılır?

Page View Nedir ve Nasıl Artırılır?

-

Page View yani sayfa gösterimi kullanıcının sayfaları gezme ve gün içerisinde birden fazla kez giriş yapmasına denir. Reklam gelirlerinde önemli bir yere sahip olan Page View oranınız ne kadar yüksek olursa o kadar etkilediği gibi sitenizin Arama motorlarında görünürlüğünü arttırıyor.Peki Page View nedir ve nasıl artırılır?

Page View Nedir ve Nasıl Artırılır?

Ziyaretçiyi sitede ne kadar uzun süre tutabilirseniz sitenize o kadar faydalı olduğu için sitenizin sayfa gösterimini arttırmanız gerekiyor. Birbiri ile paralel ilerleyen bu değerler Google tarafından çok önemseniyor. Reklam servisi olan Adsense reklam gösterimi başına para verirken sitede kalan kullanıcıların süreleri ne kadar çok ise siteniz google sıralamasında o kadar yüksek değer kazanıyor.

Page View (Sayfa Gösterimi) Bilgisi Nasıl Edinilir?

Bu verileri size sunmak için verilen çeşitli ücretli ve ücretsiz olmak üzere bolca servis var. Bu servislere kayıt olarak sitenize ekleyeceğiniz kod parçaları ile sitenizin trafik bilgisini analiz etme şansı bulabilirsiniz. Biz bunun için Google tarafından sunulan Google Analytics hizmetini kullanıyor ve öneriyoruz. Sayfa gösterim bilgileri dönüşüm oranları gibi önemli bilgileri bize sunan Google Analytics’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sayfa Gösterimini Nasıl Arttırabilirim?

Kullanıcıların sitenize geldiğinde başlıktaki yani aradığı içeriği bulması gerekiyor öncelikle sahte başlıklar atmaktan kaçının eğer başlık ile içerik alakasız ise 30-40 saniye içerisinde sitenizden çıkacaktır bu değer ise sitenizi felakete sürükleyebilir. Kullanıcı istediği içeriğe ulaştığı zaman ise onu bırakmamamız gerekiyor içeriğin sonuna reklam değil önerilen yazı koymalıyız ki kullanıcının içerikler arası gezme olasılığı artsın. Eğer reklam koyarsak reklama tıklar ve gider ama bu bizim için kısa vadeli bir dönüşüm olur, Alt tarafa benzer yazılar/içerikler gibi bir bölüm koyarsak iyi resimler ile ziyaretçinin dikkatini çekerek diğer sayfaya geçmesini sağlayabiliriz.

Page View (Sayfa Gösterimi) Ve Kazanç Bağlantısı Nedir?

Reklam gelirinizin oranını belirleyen bir veridir Page View. Bu veri sitenizin değerini belirler ve kullanıcıya daha fazla reklam gösterilmesini sağladığı için sitenizden yüksek gelir elde etmek istiyor iseniz kesinlikle sayfa gösterim oranınızı arttırmanız gerekiyor. Reklam modellerindeki BGBM(Bin Gösterim Başı Maliyet) sayfa=reklam gösterim oranına göre size para vermektedir ve bu sadece burada kalmıyor TBM(Tıklama Başı Maliyet)’yi yükseltmek istiyorsanız kullanıcımıza sayfa gezdirerek daha çok reklam göstermeniz gerekmektedir eğer içeriklerde gezerken dikkatini çeken reklama tıklarsa kazancınızın yüksek olma ihtimali çok yüksek hale geliyor.

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...