Ana SayfaWordPressWordPress Gutenberg 14.2 daha iyi kullanıcı deneyimi sunacak

WordPress Gutenberg 14.2 daha iyi kullanıcı deneyimi sunacak

-

WordPress Gutenberg 14.2 güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Yeni güncelleme, kullanıcı deneyimi ve düzenlemede iyileştirmeler içeriyor.

WordPress’te başlayan Gutenberg sistemi için yeni bir güncelleme yayınlandı. Gutenberg 14.2 olarak duyurulan yeni sürüm şu anda tüm WordPress yöneticileri tarafından indirilebilir durumda. En son sürüm, daha kolay bir iş akışı sunarken performans iyileştirmeleri ile dikkat çekiyor. Yeni dönemde üstbilgi ve altbilgi blokları gibi kullanıcı arabirimlerinde iyileştirmeler ile daha iyi bir deneyim sunulacak.

WordPress Gutenberg 14.2 özellikleri

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunulabilmesi adına sorgu döngesinde iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca sunulan önerilerde daha akıllı öneriler kullanıcılara gösterilecek.

Gutenberg’te bundan sonraki süreçte daha sezgisel bir yazma deneyimi sunulacak.

Birden fazla blok seçmede sorun yaşayan kullanıcılar için yapılan düzenleme ile bu tutarsızlık ortadan kaldırıldı. Böylece hem görsel hem de teknik açıdan tutarlılık sağlandı.

Satır ekleme gibi animasyonların yer aldığı bölümlerde animasyonlar daha doğal bir şekilde düzenlendi.

Blok yerleştiriciler, kullanıcılar yazı yazarken gizlenecek. Böylece görsel dağınıklığı ortadan kaldıracak olan WordPress Gutenberg 14.2 düzenlemeleri, kullanıcıların yazıya odaklanmasını sağlayacak.

Yeni düzenlemede en çok dikkat çeken detaylardan birisi başlıklarda harf aralığının belirlenmesi. Bugüne kadar harf alığı gibi düzenlemeler yapılamazken bundan sonraki süreçte kullanıcılar yazı tiplerindeki bu sorunları ortadan kaldırabilmek adına aralıkları belirleyebilecek.

Takvim bloğu da renklendirilmiş durumda. Arka plan, bağlantı ve metin renkleri yeni tasarım ile destekleniyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...