Ana SayfaSEOGoogle yapay zeka ile üretilen görselleri nasıl değerlendirecek?

Google yapay zeka ile üretilen görselleri nasıl değerlendirecek?

-

Başta Google olmak üzere birçok şirket tarafından yapay zeka ile görsel oluşturma teknolojileri geliştiriliyor ve kullanıcılara sunuluyor. Ancak SEO açısından bakıldığında bu görsellerin nasıl değerlendirileceği de merak ediliyor.

Yeni Google oturumunda Google’dan Lizzi Sassman ve John Mueller yer aldı. Google arama sonuçları sayfasındaki kriterlere yönelik yaptığı paylaşımlar ile yakından takip edilen Mueller, açıklamalarında şu an için Google’ın herhangi bir kriter ya da yasaklamaya sahip olmadığını belirtti. Bu doğrultuda yapay zeka ile üretilmiş olan görseller Google için bir sıkıntı teşkil etmiyor.  

Google yapay zeka görsellerini nasıl oluşturacak?

Podcastin ilgili bölümlerindeki konuşmalar ise şöyle;

Lizzi Sassman: DALL-E ile çok şey yaptığınızı biliyorum ve bu tür yerler eğlenceli görüntüler elde etmek için harika.  Ve merak ediyorum. Tüm sitede resimlerimizi yenilemek için bunu aktarmaya başlasak ve Google için resim oluşturmak üzere DALL-E kullansak bu duruma ne dersiniz?

John Mueller: Bu heyecan verici bir hareket olurdu.

Otomatik olarak oluşturulmuş metinlerin Google Arama’da yasak/sınırlı olmasına rağmen, şaşırtıcı bir şekilde, AI tarafından oluşturulan görüntüler ve Google Görseller’deki sıralamalarda benzer bir yasak veya uyarı yok.

Bu rehber de ilginizi çekebilir: Yapay zeka içerik yazma araçlarını kullanmanın artıları ve eksileri neler?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Video içerikli e-ticaret siteleri neden video SEO hizmetleri almalı?

E-ticarette müşteri davranışı nasıl takip edilir?

0
E-ticaret altın çağını yaşarken artan rekabet e-ticaret firmalarını zorluyor. Rekabette sıyrılmak isteyen firmalar, sağladıkları müşteri deneyimi ile öne çıkmaya çalışmaktadır. Müşteri memnuniyetini artırmak ve...