Ana SayfaSEOGoogle Etiketler, Ads ve Analytics ile entegre edilebilecek

Google Etiketler, Ads ve Analytics ile entegre edilebilecek

-

Google Ads ve Google Analytics ile entegre edilen Google Etiketler, artık çok daha kolay uygulanabilir durumda. Tüm kullanıcılar, Google Etiketler’i daha verimli kullanmak adına entegrasyonu kullanabilir.

Google Etiketler, kullanıcıların bir web sitesi ve reklamları ile nasıl etkileşime girdiğinin ölçülmesinin en kolay yoludur. Ancak teknik uzmanlık olmadan, etiketleri kullanmak çoğu kullanıcı için zor ve bir o kadar karmaşık. Google bu durumun farkında olarak yeni entegrasyonu ile etiketlerin daha kolay kullanılmasının önüne açıyor.

Kullandıktan sonra bırakamayacağınız 15 Chrome SEO uzantısı

Google Etiketler’de yeni işleyiş nasıl olacak?

Google Etiketler’de entegrasyon dışında kullanıcıların daha fazla kontrol sağlayabilmesi adına kapsam genişletiliyor. Etiketlerin web sitesindeki tüm sayfaları uygulanıp uygulanmadığı platform üzerinden kontrol edilebilecek. Üstelik Google bu kontrolleri otomatik bir şekilde yaparak kullanıcıların eklenmemiş olan sayfaları eklemesi için öneriler de sunacak. Google’ın bu konudaki açıklaması şöyle;

“Etiketlerinizin önerilen sayfalarda nerede uygulandığını göreceksiniz. Bu sayfalardaki etiket kapsamınızı daha sonra anlamak için özetinize eklenebilecek. Ayrıca, öneriler web sitenizin tüm sayfalarını içermiyorsa, URL’leri girerek veya bir CSV dosyası yükleyerek ekleyebileceksiniz. Etiketlerinizin doğru şekilde uygulanıp uygulanmadığını araştırmak için her sayfanın yanındaki Tag Assistant simgesini de tıklayabilirsiniz.”

Entegrasyon dışında kullanılabilirliği de arttıran Google, Google Etiketler servisinin hem kolay hem de doğru bir şekilde kullanılmasını hedefliyor.

Google Ads ve Analytics ile Entegrasyon

Google Etiketler

Entegrasyon aşamasında ise kullanıcılar etiket eklerken Google Ads ve Google Analytics’e doğrudan entegre edilmiş etiket özelliklerini görebilecek. Bu entegrasyon sayesinde kullanıcıların web sitelerine daha fazla kod eklemesini istemeyen Google, entegre edilen kod sayesinde tüm takipleri ve analizlerin yapılmasını sağlayacak. Bu özellikte her servis için ayrı ayrı kod eklenmesi ortadan kaldıracak ve kod kontrolü de sağlanacak.

“Önümüzdeki haftalarda, daha merkezi ve sezgisel bir deneyim için Google Ads ve Google Analytics’teki (zaten aşina olduğunuz ürün arayüzleri) hesap kurulumu ve dönüşüm kurulumu akışlarına Google etiketini entegre edeceğiz. Bu yeni özellikler, dönüşüm ölçümünü ayarlamayı daha hızlı ve daha kolay hale getirecek. Genellikle teknik uzmanlığa veya diğer departmanlardan gelen yardıma dayanan web sitenize daha fazla kod eklemeniz gerekmez.” diyerek yeni gelişmeleri aktaran Google, kullanıcılar için yeni dönemin çok daha etkin ve kolay olacağını vurguladı.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...