Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Yerli Alan Adı Arama Motoru DOFO

Dofo, alan adı arama motoru olarak yeni açılan bir Türk girişimi olarak öne çıkıyor. 320 Milyonun üzerinde her gün artan alan adı verisi ile tüm alan adı bilgilerini bir araya toplamak için çalışıyor.  Alan adlarının geçmişi hakkında detaylı bilgi verdiği gibi bu hizmet tamamen ücretsiz. Alan adınız hakkında detaylı bilgi veren Dofo, Oluşturulma tarihi, Süre bitiş tarihi, Güncelleme tarihi, Name Server bilgisi, Alan Adı Durumu ve sahibi gibi bilgileri gösterirken zaman tüneli şeklinde alan adı geçmişini bizlere gösteriyor.

Dofo Nedir?

Dofo, kayıtlı alan adlarının bilgilerini öğrenmek için açılmış alan adı arama motoru olarak hizmet vermektedir. Ayrıca alan adlarının satılık durumda olup olmadığını Dofo üzerinden öğrenebilirsiniz. Kullandığınız alan adı daha önce kim tarafından kullanılmış ve satış üzerinden mi el değiştirmiş gibi bilgilerin bulunduğu güzel bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor.

Rakiplerinin aksine ücretsiz olarak bu hizmetleri veren Dofo Beta sürümde olmasına rağmen sunucuları sayesinde 320 milyonun üzerinde veri toplamayı başarabilmiş durumda. Toplanan verileri devamlı tazeleyen Dofo el değiştirme gibi durumları en kısa sürede verileri arasına ekliyor. Ekip olarak 5 kişi ile çalışan Dofo Teknoloji hizmetlerini gün geçtikçe geliştiriyor.

Ayrıca açılmış alan adı davası olup olmadığını öğrenebileceğiniz dndisputes isimli bir hizmet daha sunmaktadır.

Alan Adı Arama Motoru

Kullanım kolaylığı ve tasarım açısından rakiplerinin önüne geçen Dofo rakiplerine göre daha fazla alan adı hakkında bilgi toplamak için uğraşırken ücretsiz alan adı arama özelliğini hizmete soktu. Şuan sadece İngilizce olarak hizmet veriyor ancak edinilen bilgiye göre ondan fazla dil seçeneği ile karşımıza çıkacak. Önümüzdeki aylar içerisinde kullanıcı panelini devreye sokacak olan Dofo istediğiniz ücretsiz olarak alan adlarını takip etmenize yardımcı olacak. Gelir kapısı olarak kullanıcıyı değil firmaları hedefleyen Dofo firmalar için veri satışı sağlayacak. Alan adı pazarlarına reklam ve kayıt satış aracısı olarak gelir yöntemi oluşturan Dofo kullanıcıları için daha fazla hizmet sunacak gibi duruyor.

Bir alan adını satın almadan önce geçmişini bilmek istediğiniz zaman diğer servisler sizden ücret isteyecek ve çoğu zaman alacağınız alan adının bilgileri o firmalarda olmuyor. Bunun önüne tamamen geçen Dofo hem ücretsiz olması ile hem de alan adı verisi olarak kesinlikle rakiplerinden çok önde ilerliyor.

Yerli Alan Adı Arama Motoru DOFO Ekran Görüntüleri

Yerli Alan Adı Arama Motoru DOFO

Yerli Alan Adı Arama Motoru DOFO

Yerli Alan Adı Arama Motoru DOFO

Yerli Alan Adı Arama Motoru DOFO

 

Yorumlar

3 Yorum

Nakomi Takono

link yok mu admin?

Caner Küçükbinar

Yazı içerisine link eklendi.

Abdullah

Maşallah yerli arama motoru ama tüm içerik ingilizce…


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.