Ana SayfaPazarlamaYouTube Reklamverenler İçin Erişime Dayalı Reklamları Kullanıma Sundu

YouTube Reklamverenler İçin Erişime Dayalı Reklamları Kullanıma Sundu

-

Google her geçen gün yenilikler yaparak dijital pazarlama dünyasına yenilikler sunmaya devam ediyor. Paylaşılan yenilik Youtube Adwords kullanıcıları için önemli bir özellik. YouTube TrueView reklamlarını erişim için optimize edilmiş bir modelle satın almanın yeni bir yolunu tanıttı. Yani YouTube reklamverenler İçin erişime dayalı reklamları kullanıma sundu.

YouTube TrueView Reklamları Nedir?

TrueView reklamlar, YouTube’un en kısa reklam türü olmasına rağmen, atlanabilir özellikte reklamlardır. YouTube, başlangıçta TrueView reklamlarını izlenme süresine dayalı bir reklam satın alma modeli ile başlattı. Reklamverenler, en az 30 saniye boyunca görüntülendiyse veya kullanıcı 30 saniye geçmeden önce reklamı tıkladığında reklam için ödeme yaptığı bir reklam modeliydi.

Reklamverenler Alakalı Kullanıcıları YouTube Reklamları ile Yeniden Hedefleyebilecek

Google yeni “Erişim için TrueView”(TrueView for Reach) modeli, kullanıcıların reklamları ne kadar süreyle izlediklerine bakılmaksızın, ulaşılan toplam kullanıcı sayısına dayalı olarak reklam almasına olanak tanır.

Erişim için TrueView, reklamların BGBM (Bin gösterim başına maliyet) bazında satın alınmasına izin verdiği için daha fazla reklamveren dostu olduğunu söylemek mümkün. Bu özellik kullanıldığında reklamların daha çok kişinin izlemesine yardımcı olacaktır. Bunun da ötesinde, YouTube kullanıcılarını mutlu edecek şekilde atlanabilir reklamlardır.

”TrueView erişimi, BGBM satın alma işleminin basitliği ile birlikte kullanıcı seçimine dayanan popüler yayın içi reklam modelini getiriyor. Yüksek verimli erişim için optimize edilmiş olan bu reklam modeli, geniş bir müşteri grubu arasında farkındalık yaratmanıza yardımcı olabilir ve bunu % 95 görüntülenebilir ve % 95 sesli ortamımızda gerçekleştirir. ”

TrueView reklamları, en az 6 saniye uzunluğunda veya reklamverenlerin tercih ettiği uzunlukta olabilir. Reklamların 5 saniye sonra atlanabileceği göz önünde bulundurulsa da reklamverenler en kısa sürede izleyenlere etki etmeye teşvik edilir.

Beta testi sırasında YouTube, Erişim için TrueView’in ortalama % 20’lik bir artışa yol açtığını paylaştı. Samsung ve Pepsi gibi büyük markaların referansları, bu yeni reklam biçiminde yarısına kadar maliyetle % 50’ye varan daha fazla kişiye ulaşabileceğini gösteriyor.

TrueView for Reach tarafından sunulan temel fayda, müşterilere daha sık reklam gösterme fırsatıdır. YouTube, bumper reklam kampanyalarının % 87’sinin reklam hatırlanabilirliğinde önemli bir artışa yol açtığı düşünülürse buradaki yenilik dünya çapında bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube Video Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

YouTube’un TrueView reklamlarını satın almanın üç yolu var:

Yayın İçi TrueView (TrueView In-Stream Ads) Reklamları: Görüntüleme süresi için optimize edilmiş
Aksiyon için TrueView (TrueView for Action): Yönlendirmeler için optimize edilmiş
Erişim için TrueView (TrueView for Reach): Toplam görüntüleme için optimize edilmiş

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/youtube-lets-advertisers-buy-ads-based-reach/246947/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...