Ana SayfaSEOAhrefs Rank Nedir?

Ahrefs Rank Nedir?

-

Ahrefs, geri bağlantılar ve SEO analizi için dünya genelinde en çok güvenilen ve bilinen araçlardan birisidir. Bu sistem, aynı zamanda kendi içerisinde de çok fazla veri ve terimi de getirirken Ahrefs Rank da bunlardan birisidir.

Ahrefs Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ahrefs Rank nedir?

Ahrefs Rank, Türkiye’de Ahrefs sıra olarak da bilinir. Daha çok AR olarak tanımlanarak kullanılan Ahrefs Rank, sitelerin bu sistemdeki sıralamasını göstermektedir.  Bir web sitesi için ne kadar çok ve daha yüksek kalitede bağlantı varsa sıralaması da o kadar yükseliş gösterecektir. Şu anda, Ahrefs Rank sisteminde ilk üç site şöyledir;

  1. Facebook
  2. Twitter
  3. Youtube

Dünyada bağlantısı sayısı milyonlara ulaşan sayılı web sitesi vardır. Twitter ve YouTube gibi sektör devlerinin dışında Ahrefs Rank kapsamında milyonlarca site bulunmaktadır. Bu nedenle web sitelerinde backlink için yapılan çalışmalar kısa süre içerisinde sitenin çok yüksek bir sıralama almasını sağlayabilir.

Ahrefs Türkçe Dil Seçeneği Sunmaya Başladı

Ahrefs Rank Ne İşe Yarar?

Ahrefs sistemi, sitelerin analizi için kullanılır. Bu kapsamda sektörel rakiplere yönelik bir analiz yapılarak daha iyi sıralama alınabilmesi adına stratejiler geliştirilmektedir. Bu kapsamda web site yöneticilerinin sıralamaları takip ederek zaman içindeki değişimini izlemesi, rakiplerle sitelerini karşılaştırması Ahrefs sisteminde temel prensiptir.   SEO çalışmalarını önemseyen web site yöneticileri için Ahrefs tarafından sunulan veriler, büyük bir avantajdır. Bu nedenle de dünya genelinde her gün milyonlarca sorgu yapılarak siteler analiz edilmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...