Ana SayfaSEOAhrefs Türkçe Dil Seçeneği Sunmaya Başladı

Ahrefs Türkçe Dil Seçeneği Sunmaya Başladı

-

Günümüzün en etkili dijital pazarlama araçlarında bir tanesi olan arama motoru optimizasyonu sürekli hale gelen Google güncellemeleri ile birlikte şekil değiştirmeye devam ediyor. Her güncelleme sonrası meydana gelen dalgalanmalar sektörel sitelerde, forumlarda, bloglarda vs yoğun olarak kendine yer bulmaya ve tartışılmaya devam ediyor. SEO’da Artık İnanmayı Bırakmanız Gereken 9 Efsane başlıklı yazımızda artık efsane olan güncelliği olmayan uygulamaların bir derlemesini paylaşmıştık. Bu yazımızda web sitelerinin veri analizinde kullandığımız en önemli araçlardan biri olan Ahrefs Türkçe dil desteği vermeye başlamasını sizlerle paylaşacağız.

Ahrefs Nedir?

Ahrefs, SEO uzmanlarının ve web siteleri ile ilgilenen yöneticilerin genel SEO kriterleri, backlink yapıları, anahtar kelime analizi, trafik kaynakları gibi farklı kategorilerde detaylı analizler almasına yardımcı olan kullanışlı bir analiz aracıdır. Site analiz araçları konusunda en çok kullanılan otorite olarak kabul edilen analiz araçlarından biri olan Ahrefs kullanıcı arayüzünün kullanıcı dostu olan pek çok veriyi tek ekranda sunan bir analiz aracı.

Kullanıcı arayüzü çok kullanışlı olan bu analiz aracı yakın zamana kadar sunduğu dil seçenekleri arasında Türkçe olmadığı için bazı kullanıcıların zorlandığı bir analiz aracıydı. Ağırlıklı olarak backlink analizi kullanımı konusunda yüksek doğrulukta veriler vermesiyle ön plana çıkmasına rağmen çok daha fazlasını sunar. Rakip analizi, sıralama takibi, organik arama raporu, anahtar kelime araştırması, içerik araştırması, link inşası ve monitoring gibi SEO için çok önemli pek çok hizmet sunmaktadır. “Önce yap, sonra doğru yap, sonra daha iyi yap” sloganıyla kullanıcılarını hep daha iyisini yapmaya teşvik etmektedir.

Ahrefs her gün 15 dakikada bir 6 milyar web sayfasında bilinen 3 trilyon URL tarar, 200 milyon alan adında 12 trilyon bilinen URL’den oluşan bir dizine sahiptir.

Ahrefs Türkçe Dil Seçeneği

2011 yılından bu yana hizmet veren Ukrayna kökenli Singapur merkezli çok uluslu bir şirket olan Ahrefs önde gelen dijital pazarlama ve SEO uzmanları tarafından da önerilmektedir. Lite versiyonunu ilk 2 hafta ücretsiz aylık 82 dolara, standart versiyonun ilk 2 hafta ücretsiz aylık 179 dolara kullanabiliyorsunuz. Yakın zamanda desteklediği dil seçenekleri arasına Türkçe de eklendi.

Aramamotoru.com olarak içeriklerini Türkçeleştirme anlaşması yaptığımız Ahrefs Türkçe dil seçeneğinin eklenmesi ile birlikte ülkemizde daha fazla kullanıcıya ulaşacağını ve SEO ile ilgilenen çok sayıda uzmana Türkçe arayüzü ile birlikte destek olacağını söyleyebiliriz. Gelişmeleri hep birlikte izleyeceğiz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?