Ana SayfaSEODaniel Waisberg kimdir?

Daniel Waisberg kimdir?

-

Son dönemde Youtube yayınların görmeye başladığımız eğitim serisi videolarında karşımıza çıkmaya başlayan Daniel Waisberg kimdir?

Daniel Waisberg kimdir?

Google’da Search Advocate unvanıyla çalışan Daniel Waisberg; veri raporlama, analiz, ve görselleştirme konularında profesyonelleri eğitmek ve onlara ilham vermek üzerine yoğunlaşıyor. Waisberg, aynı zamanda analiz etmek ve görselleştirmek üzere ilginç hikayeler bulmak için de ciddi mesailer harcıyor.

Google Analytics Integrations’da yazıları bulunan Waisberg, Online Behaviour’un da kurucusu ve aynı zamanda editörlüğünü yapıyor. Bunların dışında, kendisi dünya çapındaki konferanslarda sık sık konuşmacı olarak yer alan bir isim.

Daniel Waisberg Google’a katılmadan önce beş yıl boyunca, Google Analytics Sertifikalı İş Ortağı olarak çalıştı ve büyük kuruluşların işletmelerini daha veri odaklı şekillerde optimize etmelerine ve anlamalarına yardım etti. Markov Zincirlerini kullanarak web sitelerini optimize etmek için istatistiksel bir model geliştirdiği Tel Aviv Üniversitesi Yöneylem Araştırması’yla, yüksek lisans eğitimini tamamladı. O yıllarda İstatistikleri anlayan ve daha iyi kararlar vermek için kullanan insanların büyük takdirini kazandı.

Son dönemde site haritaları gerekli değil açıklamasıyla adını sık duymaya başladığımız Daniel Waisberg’in Site haritaları gerekli değil haberini okumanızı tavsiye ederiz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme Teknikleri

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme

0
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), web sitesinin veya dijital varlıkların  ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek için kullanılan bir stratejidir. Web siteleri ve dijital varlıklar, bir işletmenin çevrimiçi varlığının...