Ana SayfaSEODoorway Page Nedir ?

Doorway Page Nedir ?

-

Doorway Page nedir sorusu, Türkçe anlamıyla Köprü Sayfa, arama motorlarında yüksek sıralama elde etmek için hazırlanmış olan, içerisinde bilgi barındırmayan ve yalnızca arama motorlarına gösterilen sayfalar olarak yanıtlanabilir.

Doorway Page, uzun zamandır kullanılan ve hala kullanılmaya devam eden bir SEO tekniği olmaya devam etse de, masum bir teknik olmadığından dolayı Black Hat SEO yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Doorway Page yönteminde, bir arama motorunun tüm beklentilerini karşılayacak şekilde sayfalar hazırlanır. Bu sayfalarda, boş kelimeler kullanılarak içerik uzunluğu artırılıp, kod etiketlerine minimum derecede yer verilir ve bol bol anahtar kelime yerleştirilir. Ve sonrasında yapılan çalışmalar neticesinde, arama motorları bu sayfayı ideal bir sayfa olarak tanımlar ve üst sıralarda yer verir.

Bu boş sayfalara giriş yapan kullanıcılar, bir yönlendirme koduyla, alakalı içeriğe yönlendirilir. Böylece hem arama motorlarında yüksek dereceler elde edilmiş olur hemde giriş yapan kullanıcı istediği sayfaya ulaşmış olur.

Doorway Page Nedir?
Doorway Page Nedir?

Doorway Page Avantajları ve Dezavantajları

Doorway Page yöntemi ile, rekabeti yüksek olmayan bir çok kelimede, arama motoruna dost görünerek, yüksek sıralamalar elde edebilirsiniz. Tek avantajı bu olmasına rağmen çok riskli bir Black Hat SEO yöntemi olduğundan dolayı, kesinlikle önerilmemektedir. Doorway Page ile sitenizin spam olarak algılanması sonucunda siteniz bir daha düzeltilemeyecek şekilde arama motorlarının gözünden düşebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...