Ana SayfaSEOGoogle Asistan, iOS ve Android İçin Yeniden Tasarlandı

Google Asistan, iOS ve Android İçin Yeniden Tasarlandı

-

Google Asistan uygulaması iOS ve Android’de hem ses hem de dokunma girdisinin eşit bir şekilde çalışabilmesi için yeniden tasarlandı. Bu güncelleme Google Blog üzerinden duyuruldu.

İki yıl önce ilk hayatımıza giren Google Asistan, başlangıçta tamamen ses girdisi için tasarlanmış olsa da sonradan bakılan verilerde girdilerin yarısının ses yarısının dokunuş ile olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine yola çıkan yöneticiler, dokunuş ve ses girdisinin aynı anda sistematik çalışabilmesi için uygulamayı yeniden tasarladı.

“Google Asistanınızdan bir şey isteyin. Ardından, ihtiyacınız olan yardımı almak için resimlerle, kaydırıcılarla ve düğmelerle etkileşimde bulunabilirsiniz. ”

Google Asistan’ın yeniden tasarlanmasındaki önemli değişiklikler;

  • Daha Büyük görseller
  • Akıllı ev cihazlarını yönetmek için yeni kontroller
  • Kullanıcıların, bir mesajı dikte ederken noktalama işareti eklemek için parmaklarını kullanmasına olanak veren bir etkileşimli mesajlaşma arabirimi
  • Android telefonlarda, kullanıcıların genel görünüme erişmesi artık daha kolay

Android’e Özel Özellikler

Yeni gelen güncellemede Android kullanıcıları, uygulama açıkken ekranda yukarı doğru kaydırarak Google Asistan’ı daha etkili kullanabilir. Çıkan ekranda, Google Asistan, günün saatine ve kullanıcının Asistan ile son etkileşimlerine dayanan bir dizi kişiselleştirilmiş bilgi gösterecektir.

Önerilen Makale; Android Sesli Arama Gidiyor, Google Assistant Geliyor

Google Asistan Yeniden Tasarlandı
Google Asistanın Şu Anki Görünümü

Geliştiriciler İçin Yeni Yetenekler

Google, geliştiricilerin telefon ekranından daha iyi yararlanmasını sağlamak için yeni araçlar geliştirdi.

Örneğin, Starbucks, kullanıcıların menüden önerilen öğeleri seçebilmeleri için küçük resim menülerine sahiptir veya FitStar, farklı antremanları görselleştirmek için GIF’leri sunar.

Bu yeni özellikleri Asistan’ı App Store veya Google Play Store’dan güncelleyerek kullanılabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...