Ana SayfaSEOGoogle, yerel SERP'lerde üçüncü parti hizmetlerin linklerini paylaşıyor 

Google, yerel SERP’lerde üçüncü parti hizmetlerin linklerini paylaşıyor 

-

Google’ın, yerel arama sonuçları sayfalarının üst kısmındaki rekabetçi üçüncü parti hizmetlerine bağlandığı tespit edildi. Bir SEO uzmanı olan Tim Capper’ın, bu konu hakkında yaptığı Twitter paylaşımı ilgi uyandırdı.

Yerel SEO ve Yinelenen İçerikler

Google arama motoru sonuç sayfasında üçüncü parti linkleri gösterecek

Avrupa’daki kullanıcılar yerel bir arama yaptığında, Google artık onları ilgili üçüncü taraf web sitelerinde sonuç bulmaya yönlendirecek. Üçüncü taraflar arasında Yell, TripAdvisor, Thomson Local ve diğerleri bulunuyor.

Google’dan bu değişiklikle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı, ancak bunun Avrupa mahkemelerinin tekelciliğe karşı yasa ihlallerine karşı verdiği 2,7 milyar dolarlık para cezasının bir yanıt olduğuna inanılıyor.

Google, arama sonuçlarında kendi hizmetlerini tercih ettiği için daha önce para cezasına çarptırılmıştı. Görünüşe göre Google, rekabetçi hizmetlere belirgin bağlantılar göstererek mahkemeleri yatıştırmaya çalışıyor.

Google’ın, arama motoru sonuç sayfalarında hangi üçüncü tarafların vitrine çıkacağına nasıl karar verdiği bilinmiyor. Muhtemelen, belirli bir sorgu ile ne kadar alakalı olduklarına göre ortaya çıkıyorlar.

Kutunun konumu da sorgudan sorguya değişiyor olabilir. Bazen Google arama çubuğunun hemen altında, bazen ücretli listelerin altında ve bazen de yerel harita paketinin altında görüntülenir.

Bu özellik haftasonu boyunca gösterilmeye başladı, bu yüzden zaman geçtikçe nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...