Ana SayfaSEOYerel SEO ve Yinelenen İçerikler

Yerel SEO ve Yinelenen İçerikler

-

En iyi SEO uygulamalar içerisinde önemli bir rolü olan yerel SEO çalışmalarında yerel arama sonuçlarında daha üst arama sonuçlarında yer alabilmek için yinelenen konuları optimize etmek kilit noktadır. Yinelenen tüm konular Google tarafından cezalandırılmamasına rağmen, bir sitede bir veya birden çok yinelenen içerik bulunması bir sitenin yetkisini ve sıralamasını zayıflatabilir. Yapılan pek çok analizde özellikle hızlı bir maliyet fayda analizinde bazı yinelenen konular üzerinde zaman harcamanın boş bir çaba olduğunu gösterir. Harcanılan çabanın boşa gitmemesi için yerel SEO gerçekleştirirken, 80/20 kuralını akılda tutmak kurguyu bu şekilde hazırlamak en iyisidir.

Yerel SEO ve Yinelenen İçerikler Denilince Akla Gelen 3 Başlık

Sitenizde Bulunan Yinelenen İçerikler

Yerel SEO çalışmalarını gerçekleştirirken karşılaşın ciddi bir sorun olan yinelenen içerik sorunlarını masaya yatırmak gerekirse; farklı ilçelerde, şehirlerde veya ülkelerde yer alan hedef içeriklerin ve benzer coğrafi konumları kullanması sonucu ortaya çıkar. Sonuç olarak, indekslenen benzer sayfaların sayısı sayfanın veya sitenin otoritesinin ve/veya arama sonuçlarındaki sıralamasını kaybetmesine veya çok az sayıda potansiyel katkı sağlamasına neden olur..

Yinelenen içerikli sayfalarla mücadele etmek ve otoritesini yüksek tutmak için ipuçları istiyorsanız yazılarımızı takip etmelisiniz.

Ayna Siteler

Farklı ülkelerdeki okuyucu kitlesine sahip işletmeler için ayna sitelerden yararlanmak içeriği daha hızlı ve daha verimli bir şekilde okuyucu kitlesiyle buluşturabilir. Görünüşe göre ayna siteler yerel SEO’nuzda yardımcı olma potansiyeline sahip. Bununla birlikte, arama motorları, özellikle de sahip olduğunuz etki alanı daha büyük bir güce sahipse, yerelleştirilmiş sitenizi cezalandırabilir.

Sitenizde Tekrar Eden Başlık Etiketleri

Sitenizde kullandığınız başlık etiketlerinin benzersiz olmasını sağlamak arama motorlarının etki alanınızı doğru bir şekilde taramasını, aynı zamanda okuyucu kitlesini doğru yönde yönlendirmesini sağlar.

Yerel SEO için optimizasyon çalışması için örnek
San Jose, CA’de yapılacak şeyler | Firma Adı | Domain Kategorisi
Dallas, TX’de yapılacak şeyler | Firma Adı | Domain Kategorisi

Tek tek başlık etiketlerini ayırt etmede başarısız olduğunuzda, dizine eklenmesini istediğiniz sayfalara göre sıralamak için bir fırsat kaçırıyorsunuz demektir.

KAYNAK: https://www.deepcrawl.com/blog/best-practice/local-seo-and-duplicate-issues-3-typical-hiccups-deepcrawl/

%20 indirimli olarak Deepcrawl paketlerinden yararlanmak için: http://bit.ly/yuzde20indirim

15 günlük Deepcrawl ücretsiz deneme sürümünden yararlanmak için: bit.ly/15gundeneme

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...