Ana SayfaE-TicaretSepet adımında daha fazla satış yapmanın yolu

Sepet adımında daha fazla satış yapmanın yolu

-

E-Ticaretin en önemli adımlarından birisi sepet adımıdır. Müşterileriniz sepet adımına geldiğinde sizin için önemli bir eylem gerçekleştirir bu alanda müşteriyi ödeme adımına teşvik etmeniz veya daha fazla ürün satmanız için son adımdır.

Müşteriniz için sitenin güven vermesi çok önemlidir. Özellikle sepet ve ödeme adımında kullanıcılar güvensizlikten dolayı siteyi terk eder. Firmanızın gerçekliğini ve diğer müşterilerinizin memnuniyetini sepet adımında ön plana çıkartarak gerçek ve güvenilir bir site olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

E-Ticaret sitelerinde dönüşüm oranı nasıl artırılır?

Sepette Satışı arttırma

Sepet adımında satış arttırmanın en çok kullanılan iki yöntemi var. Bu yöntemlerden birincisi “Diğer kullanıcılar bunu’da beğendi” yöntemini kullanmaktır. Önereceğiniz bu ürün sektöre göre bir alt ürün olmalıdır ki ana ürünün yanında kullanılabilecek bir ürün seçimi yapılmalıdır. Ana ürün önerdiğiniz zaman sepetteki ürünü silip önerdiğiniz ürünü almaları olasıdır. Önerdiğiniz ürünün fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlı olmalı yani sepet tutarından daha az bir fiyat etiketine sahip olmalı ki göze gelmeden kullanıcı sepetine ekleyebilmeli.

İkinci önemli yöntem ise kombinasyon önerileri. Ürünleri birbirleri ile kombine ederek “bunu alan bunu’da aldı” metodunu kullanmalısınız. Sepetteki ürün ile beraber uyum içinde olmalı bu noktada önemli. Örnek olarak; Telefon siparişi veren bir kullanıcıya telefon kaplığı veya gelişmiş satış planınız var ise sigorta önermesi yapabilirsiniz.

Ödeme adımına devam ettirme yöntemi

Sepet adımı müşteri için karar aşamasıdır bu adımdan Ödeme adımına geçirebildiğiniz müşteri büyük olasılıkla ödemeyi tamamlayıp siparişi verecektir. Sepet adımında kullanıcıya güven verin tasarımınızda dikkat dağıtacak bölümler olmasına izin vermemeniz büyük önem içeriyor. Kullanıcının sepetindeki ürünlere odaklanmasını sağlayıp mümkün ise sepette sürpriz indirimler sunun. Kargo hakkında bilgi vermeniz kullanıcıyı ürünü almaya teşvik edecektir “Şimdi alırsanız yarın kargoda” gibi bir bölümü toplam sepet tutarının altına koyarsanız dikkat çekecektir.

Müşterilerinizin neleri mera ettiğini düşünün bunların cevaplarını sepet sayfasına ekleyebilirsiniz. Şirket unvan bilginizi sepet ve ödeme sayfasının alt kısmına eklemenizde fayda olacaktır. Microsoft’un ürünü olan Clarity gibi araçları kullanarak kullanıcıların nereyi okuduğunu tahmin edebilir nerelere tıkladığını görebilirsiniz.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim
Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...