Ana SayfaSEOEn iyi link (URL) kısaltma siteleri

En iyi link (URL) kısaltma siteleri

-

Web sitenizde paylaştığını veya oluşturduğunuz tüm sayfaların, görsellerin, videoların ve blog yazılarının bir bağlantısı, yani linki vardır. Bunlar, içeriğinizi tanıtan kelimelerden oluşur. Bu sayede tarayıcılar içeriğinizi okur ve kolayca yönlendirir. Aynı zamanda linkler birer köprü görevi görür. Hedeflenen sayfaya kullanıcının ulaşmasını sağlar.

Bazen bu bağlantılar, içerikleri gereğince fazla uzun olabiliyor. Şirketler ve özellikle influencerlar bu linkleri kısaltmak isteyebiliyor. Bunun nedeni bir reklam çalışması veya tanıtım olabilir.

Linkleri kısatlmak için kullanabileceğiniz en iyi ve popüler 5 siteyi sizler için derledik. Bu siteler sayesinde saniyeler içerisinde linkinizi kısaltabilir ve paylaşabilirsiniz.

Bitly

Oldukça popüler bir uygulama olan Bitly, tanıdığımız birçok marka tarafından sıklıkla kullanılıyor. Amazon, New York Times ve Disney gibi şirketler dijital mecralarda Bitly sitesini link kısaltmak veya QR kodu oluşturmak için sık sık kullanıyor.

Bitly link kısaltma aracı

Ücretsiz de kullanılabilen Bitly, kurumsal paketinde pek çok özellik sunmakta. Bunlardan bazıları, kişiselleştirilmiş QR kodu oluşturma veya link yapısını özelleştirme gibi özelliklerdir. Tüm bunların yanı sıra saniyeler içerisinde dilediğiniz linki kısaltıp paylaşıma hazır bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.

Tek yapmanız gereken hesap oluşturup çalışmak istediğiniz linki eklemek. 

Bitly link kısaltma sitesi

Ardından çıkan panelde linki dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Bitly link kısaltma sitesi

TinyURL

TinyURL yine bir diğer popüler link kısaltma araçlarından biridir. Sahip olduğu özelliklerle pek çok linki saniyeler içerisinde kısaltabilirsiniz.

TinyURL link kısaltma sitesi

Ücretli sürümünde de kurumsal amaçlı özelliklere sahip olabilirsiniz. Kullanımı son derece basit ve pratik olan TinyURL için tıklayabilirsiniz.

T.Ly

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir başka link kısaltma aracı, T.Ly. Adı da son derece kısa olan bu sitede, linkleri kolayca kısaltabilirsiniz. Ayrıca ücretli sürümünde URL adreslerinizi kolayca kişiselleştirebilir ve hatta yönetebilirsiniz.

T.Ly link kısaltma sitesi

Kullanımı da oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak ve ardından bağlantıyı siteye yerleştirmek. Kısaltma işlemi saniyeler içinde gerçekleşiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Reklam oluştururken bilinmesi gereken 5 kural nedir?

Reklamlarda Akılda Kalıcılığı Nasıl Sağlarız?

0
Reklamların akılda kalıcı olmasını sağlamak için etkili bir reklam kampanyası yapmak gerekir. İnsanların dikkatini çekerek, oluşturduğumuz dünyada ilgi çekerek akılda kalıcı olmasını sağlayabiliriz.   Reklamların Akılda...