Ana SayfaSEOGannett, arama pazarlama yazılımı şirketi WordStream'i 150 milyon dolara satın aldı

Gannett, arama pazarlama yazılımı şirketi WordStream’i 150 milyon dolara satın aldı

-

Reklam verenlerin tıklama başına ödeme yani PPC(Pay Per Click) kampanyalarını yönetmelerine yardımcı olan ücretli arama yazılımı şirketi WordStream, Gannett Company tarafından 150 milyon dolar değerleme ile bünysine kattı. Gannett WordStream’i satın aldı.

WordStream, arama pazarlama sektöründe bilinen ve çok önemli karakterlerden biri olan Larry Kim tarafından 2007’de kuruldu. 2008 yılının Ağustos ayında, şirket Sigma Partners’dan 4 milyon dolarlık bir A Serisi yatırım aldı ve 2010’da 6 milyon dolarlık Egan Managed Partners’ın liderliğindeki B serisi yatırım ile büyümesini sürdürdü. Şu anda şirketin 2000’den fazla müşterisi var. Larry Kim bundan bir yıl kadar önce CEO görevinden ayrıldı, ancak yönetim kurulunda yer almaya devam ediyor.

Gannett WordStream’i satın aldı. Satın Almanın Detayları

Yapılan açıklamada Gannett Company’nin WordStream’i 150 milyon dolar karşılığında satın aldığı paylaşıldı. Anlaşmaya göre, açıklanan tutarın 130 milyon $’lık kısmı nakit kalan kısmı 2019 ve 2020’de gelir hedeflerine ulaşılması halinde eklenecek toplam 20 milyon dolarlık tutar olarak açıklandı.

Gannett Başkanı ve CEO’su Robert Dickey, “Bu satın alma Gannett’in dijital dönüşümünde bir başka kritik dönüm noktasını oluşturuyor ve bu da büyümeyi teşvik etmek için ihtiyaç duydukları akıllı, veri odaklı pazarlama çözümleri ile yerel pazarlardaki işletmeleri ve ajansları destekleme yeteneğimizi geliştiriyor” dedi. Gannett. “WordStream’in teknolojisi, kapsamlı verileri ve analiz yetenekleri, deneyimli bir yönetici ekibiyle birlikte, Gannett’in genişleyen dijital pazarlama hizmetleri işine büyük bir değer katacak.”

WordStream CEO’su Howard Kogan, “WordStream, bu kazanımın müşterilerimize ve çalışanlarımıza sağladığı olanaklar konusunda çok heyecanlı” dedi. “Wordstream’in DIY(DO It Yourself) pazarına getirdiği yetenekleri geliştirmek için, şirketlerimizin birleşik verilerini, analizlerini ve pazarlama teknolojilerini kullanması için muazzam bir fırsat görüyoruz, böylelikle müşterilerimiz için daha fazla başarı ve büyümeyi destekleyebiliyoruz.” açıklaması yaptı.

KAYNAK: Search Engine Land

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?