Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarının Görünümünü Yeniliyor

Google Arama Sonuçlarının Görünümünü Yeniliyor

-

Her an kullanıcı dostu geliştirmeler ve yepyeni uygulamalar ile karşımıza çıkan Google, Google arama sonuçlarının görünümünü yeniliyor. Dev teknoloji şirketinin başlangıç noktası olan arama motoru yeni tasarımı ile yakında karşımızda olacak. Önümüzdeki süreçte yeni tasarımla birlikte kullanıcıları yeni bir arama motoru deneyimi bekliyor.

Google Arama Sonuçlarında Mobil Etkisi

Google, mobile verdiği öncelik ile birlikte hem yazılım hem de tasarım olarak farklı testler yapmış ve başarılı olanları genele yayarak kullanıcı deneyimine olumlu katkılar sağlıyor. Android işletim sistemi ile birlikte hayatımıza katılan Material Design önümüzdeki süreçte tüm platformlarda karşımıza çıkacak.

Ülkemizde kullanım oranı çok yüksek olan Google kullanıcılara öyle bir alışkanlık sağlamış ki herhangi bir sosyal platforma veya siteye gitmek için Google arama kullanıyoruz. Herhangi bir sosyal mecraya, herhangi bir gazeteye ulaşmak için bile kullanılan Google arama motoru kullanıcılarda yer etmiş alışkanlıklara hafif dokunuşlar yaparak farklılıklar sunmaya hazırlanıyor.

Android 5.0 Lollipop işletim sistem ile birlikte görmeye başladığımız materyal tasarım (Material Design) yakın bir zaman içerisinde tüm platfomlardaki arama sonuçlarına geliyor. Google’ın tasarım anlayışında önemli bir yere sahip olan material design teknoloji dünyasında da kendine pek çok platformda yer buldu. Google tarafında hemen hemen tüm hizmetlerde basit renkler ve kutucuk görünümü kullanılarak ön plana çıkartan bir görünüm sağlanıyor. Henüz test aşamasında görülen bu tasarım değişikliği ile ilgili ne zaman genel kullanıma açılacağı ile ilgili bilgi paylaşılmadı.

Eski Arama Sonuçları

Google Eski Arama Sayfası Görünümü
Google Eski Arama Sayfası Görünümü

Yeni Arama Sonuçları

Google Yeni Arama Sayfası Görünümü
Google Yeni Arama Sayfası Görünümü

Kaynak: http://www.indir.com/haberler/google-arama-bolumunun-tasarimini-degistiriyor

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...