Ana SayfaPazarlamaGoogle Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu'nu Yayınladı

Google Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu’nu Yayınladı

-

Google, alışveriş sezonu sonuçlarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak yapay zeka, tüketici alışkanlıkları ve araçlarla ilgili yeni öneriler içeren güncellenmiş yılbaşı reklam kılavuzunu açıkladı.

Google, yıllık tatil reklamcılığı en iyi uygulamalar kılavuzunun güncellenmiş bir versiyonunu yayınladı ve pazarlamacılara sonuçları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak birkaç yeni öneri sundu.

Yeni kılavuz, yapay zekanın dijital reklamcılıkta giderek artan rolünü vurgulamanın yanı sıra, anket verilerine dayanarak 2023 tüketici davranışlarının nasıl geliştiğine dair bilgiler de yer alıyor. 

Google, reklam verenleri e-ticaret platformlarıyla yeni entegrasyonlardan ve Google’ın yapay zeka destekli görüntüleme araçlarından oluşan Product Studio paketinden yararlanılmasını tavsiye ediyor.

Ayrıca mevsimsel düzenlemelerin stratejik olarak kullanılması, bütçe uyarılarının uygulanması ve ürün teşhislerinden yararlanılması konularına odaklanıyor.,

Videolar için google ads

Google’ın Tatil Reklamcılığı Kılavuzunda Ne Gibi Yenilikler Var?

Google’ın Tatil Reklamcılığı kılavuzunda birçok yeni madde yer alıyor. Bunlar:

  • Yapay zekanın reklamcılıktaki rolünü vurgulamak.
  • 2023 anket verilerinden tüketici davranışı içgörüleri.
  • E-ticaret platformları ile Merchant Center entegrasyonunun vurgulanması.
  • Product Studio’nun tanıtımından bahsetme.
  • Mevsimsellik düzenlemeleri hakkında özel rehberlik.
  • Bütçe uyarılarının kullanılmasının önerilmesi.
  • Ürün tanılamalarının kullanılmasının önerilmesi.
  • Google’ın tatil reklamcılığı kılavuzunda yer alan yeniliklere göz atalım.

Reklamcılıkta Yapay Zekayı Benimsemek

Google güncellenen kılavuzda, yapay zekanın (AI) reklamcılıktaki önemli etkisini belirtiyor.

“Yapay zeka, Temmuz’dan Ocak’a kadar tüketici talebini belirlemek ve yakalamak için uzmanlığınızı artırmanıza yardımcı olabilir.”

Google İle Yapay Zeka Arama Reklamları Karşınızda!

Tüketici Davranışına Yönelik Analizler

Güncellenen kılavuzda değişen tüketici davranışları için,

“Ankete katılan pazarlardaki tüketicilerin yaklaşık üçte biri karar vermek için daha fazla zaman harcıyor (%30), daha fazla markayı değerlendiriyor (%30) ve daha fazla mağaza/perakendeciyi değerlendiriyor (%29).” maddesi yer alıyor.

E-ticaret Platformları ile Entegrasyon

Google, işletmelerin ürün akışlarını e-ticaret platformları aracılığıyla yönetebileceklerini belirtiyor. 

Kılavuza eklenen maddede Google, işletmeleri şunları yapmasını tavsiye ediyor;

“Shopify, WooCommerce, WIX veya PrestaShop mağazalarını Merchant Center’a bağlayarak ürün akışlarını sorunsuz bir şekilde yönetmeleri ve ürünlerini Google’da organik olarak göstermeleri.”

Product Studio’nun Tanıtımı

Google’ın güncellenen kılavuzunda, ürün görsellerini geliştirmeye yönelik yapay zeka destekli bir araç paketi olan Product Studio’yu tanıtıyor.

“(Sadece ABD için) Sahne oluşturmanıza, görüntü çözünürlüğünü artırmanıza ve arka planları düzenlemenize yardımcı olan ücretsiz, yapay zeka destekli bir araç paketi olan Product Studio ile yüksek kaliteli tatil ürünü görsellerini geliştirebilir ve oluşturabilirsiniz.”

Google Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu'nu Yayınladı

Mevsimsellik Düzenlemelerinin Verimli Kullanımı

Google, işletmelerin dönüşüm oranında %30’dan fazla artış beklediği kısa dönemlerde mevsimsellik düzenlemelerinden yararlanmalarını öneriyor. 

Örneğin, anlık olarak üç günlük bir indirim düzenleyen işletmeler “kampanyalarında mevsimsellik ayarlamalarını kullanarak en yoğun dönemlerde artan talebi yakalayabilir.”

Bütçe Uyarılarını Düzenleme

Google güncellediği kılavuzda, işletmelerin tatillerdeki müşteri taleplerine uyum sağlamaları için etkin bir strateji benimsemelerini öneriyor.

“Bütçe uyarıları oluşturarak yoğunluğun çok olduğu dönemlerde bütçeyi gözden kaçırdığınızda bildirim alın.”

Ürün Tanılamanın Önemi

Kılavuz, ürün kalitesini artırmak için artık Google Ads’te ürün tanılama özelliğinin kullanılmasını tavsiye ediyor.

Ürün tanılama, işletmelere stokta olmayan ürünler, yüksek fiyat teklifi hedefleri ya da  hatalı geri dönüş bilgileri gibi ayrıntılı bilgiler sağlayabilir.

Google’ın güncellediği tatil reklamcılığı için en iyi uygulamalar kılavuzu, pazarlamacıların işine yarayacak yeni öneriler sunuyor.

Önemli tavsiyeler arasında yapay zekayı benimsemek, değişen tüketici davranışlarını incelemek, Product Studio gibi yeni araçlardan yararlanmak, stratejik mevsimsel ayarlamalar yapmak ve bütçeleri ve tanılamaları proaktif olarak yönetmek yer alıyor.

Reklam verenler, Google’ın en son ipuçlarını takip ederek bu tatil sezonunda müşterilerle iletişim kurabilir ve sonuçları en üst seviyeye çıkarabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

0
İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan dijital pazarlamada, internetin de yaygın kullanımıyla beraber markaların online varlıklarını sürdürmeleri önemli hale geldi. İşletmelerin web site tasarımları...