Ana SayfaEtkinlikGoogle Marketing Live 2019'da Duyurulan Google Ads Yenilikleri

Google Marketing Live 2019’da Duyurulan Google Ads Yenilikleri

-

Google Marketing Live 2019, Google Ads’in yeni özellikleri ile ilgili duyurularla dolu iki günün ardından geçtiğimiz hafta sona erdi. Etkinlik kapsamında açıklanan tüm önemli bilgileri sizler için bir araya topladık. İşte Google Marketing Live 2019 sırasında duyurulan en iyi özelliklerin bir özeti.

Google Marketing Live 2019’da Duyurulan Önemli Özellikler

Google Ads Mobil Uygulamasında Güncellemeler

Birçok yeni özellik ile güncellenen Google Ads uygulaması, kullanıcıların yeni aramalar ve bildirimler almasının yanı sıra, duyarlı arama ağı reklamları oluşturmasına ve düzenlemesine olanak tanıyor.

Yerel Kampanyalar İçin Yeni Özellikler

Kullanıcılar, yerel işletmelerini Google Haritalar’da tanıta bilecekler. Buna ek olarak, yerel kampanyalar artık küçük işletmeler için de kullanılabilir durumda.

Keşif Reklamları (Discovery Ads)

Yeni keşif reklamları, Google’ın mobil ana sayfasında yerini alacak. Keşif reklamları ayrıca, YouTube ana sayfasında ve Gmail’in promosyonlar sayfasında da gösterilecek.

Galeri Reklamlar

Google, arama sonuçlarının en üstünde resim tabanlı bir galeri reklam birimi görüntüleyecek ve kullanıcılar bu reklamlar arasında kaydırmalı olarak gezebilecek.

Kitle Genişletme

Yeni kitle genişletme aracı sayesinde reklamverenler, aynı ortalama edinme başı maliyet (EBM) ile daha fazla dönüşüm sağlayabilecek.

Alışveriş Reklamlarındaki Güncellemeler

Google’ın Akıllı Alışveriş kampanyaları, perakendecilerin reklamları mağaza ziyaretleri için maksimum optimize etmelerini sağlar.

Uygulamaya Derin Bağlantı

Artık reklamverenler işletminin uygulamasındaki bir sayfaya direkt olarak link verebilecek.

Yeni Fiyat Teklifi Kontrolleri

Yeni otomatik teklif kontrolleri, daha kesin teklifler için daha fazla özelleştirme imkanı sunacak.

Tampon Reklam Oluşturucu

Bu yeni araç, YouTube için otomatik olarak 6 saniyelik tampon reklamlar oluşturmaya yarayacak. Eğer aklınızda bir şey canlanmadı ise diyelim ki 13 saniyelik bir videonuz var ve bu videoyu reklama çevirmek istiyorsunuz. YouTube aracı sayesinde otomatik olarak bu videoyu 6 saniyelik bir reklama çevirebilirsiniz işte bir örnek;

Orijinal Video

Ve Aynı Videonun Otomatik Oluşturulmuş 6 Saniyelik Hali

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Ajansıyla Çalışmanız İçin 5 Sebep

SEO Ajansıyla Çalışmanız İçin 5 Sebep

0
SEO, internet üzerindeki içeriğinizi arama motorlarında öne çıkarma ve iyileştirme sürecidir. SEO, sadece sitenizin aranma hacmini artırmakla kalmaz; reklam verebilir, marka oluşturabilir ve satışlarınızda...