Ana SayfaPazarlamaGoogle Signals Nedir?

Google Signals Nedir?

-

Google kullanıma sunduğu her aracı için her zaman en iyi performansı hedefler ve bu doğrultuda geliştirmeler ve güncellemeler yapar. Google, Analytics aracındaki Google Signals (Google Sinyalleri) yeni bir özelliği test emeye başladı. Peki yeni test etmeye başlanılan Google Signals Nedir?

Google Signals Nedir? Google Signals Ne Fayda Sağlar?

Google Analytics, cihazlar arası raporlama ve yeniden pazarlama özellikleri sunan Google Signals adlı yeni bir özelliği test etmeye başladı. Google Signals (Google Sinyallerini) etkinleştirerek kullanmaya başlayan kullanıcılar, ziyaretçilerin cihazlarını daha iyi anlamak için geliştirilmeye devam eden yeni reklamcılık özelliklerinden yararlanma şansı yakalayacaklar.

Google Signals’in yenilikleri ve geliştirdiklerini aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

  • Google Analytics ile Yeniden Pazarlama: Reklamları Kişiselleştirme (Ads Personalization) özelliğini etkinleştirip kullanan Google kullanıcılarına, Cihazlar arası uygun yeniden pazarlama kampanyalarındaki reklamları sunun.
  • Reklam Raporlama Özellikleri: Google Analytics, Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcılar hakkında ek bilgi toplayacaktır.
  • Demografi ve İlgi Alanları raporları: Google Analytics, Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcılar hakkında ek bilgi toplayacaktır.
  • Cihazlar Arası raporlar (beta sürümü): Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcıların toplu verilerine dayanarak, Google Analytics, tüm cihaz türleri için kullanıcı tabanı için davranış modelini kullanır.

Bir Google yardım belgesinde Google, Google Signalsin neden Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcıların verilerine bağlı olduğunu açıklar.

“Kullanıcılar Reklam Kişiselleştirme özelliğini açtıklarında, Google bu kullanıcıların çevrimiçi bir mülkle birden çok tarayıcıdan ve birden fazla cihazdan nasıl etkileşimde bulunduğuna dair bütünsel bir görünüm geliştirebilir… Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş olan kullanıcılar tarafından oluşturulan çok sayıda veri nedeniyle, Google Bu verilerden, tüm kullanıcı tabanınızın cihazlar arası davranışını tahmin edebilir. ”

Cihazlar arası kullanıcı alışkanlıklarını ve ayrıca oturum açmış Google kullanıcılarına yeniden pazarlamayı kullanabilmek için Google Signals’i etkinleştirme gerekliliği bulunur.

Google Signals Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki adımları izleyerek Google Signal’si etkinleştirebilrsiniz.

  • Google Analytics’te oturum açın.
  • Sayfanın üst kısmındaki mavi bildirim banner’ında “Başlayın (GET STARTED)” seçeneğini tıklayın veya Mülk sütunu> İzleme bilgisi> Veri Toplama’ya gidin ve mavi iletişim kutusundaki uyarıyı takip edin.
  • Bilgi ve aktivasyon panellerini tıklayın.
  • Google Signals ilgili bilgileri okuyun ve ardından “DEVAM” seçeneğini tıklayın.
  • Google Signals’i etkinleştir.
  • Google Signalsi etkinleştirme seçeneği, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacak.

Bazı Google Analytics hesaplarında şimdiden bu özellik görülmeye başlandı. Eğer şu an hesaplarınızda göremiyorsanız yakın bir zamanda görmeye başlayacaksınız.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?