Ana SayfaPazarlamaGoogle Takvim Uzun Süre Sonra Güncellendi

Google Takvim Uzun Süre Sonra Güncellendi

-

Genellikle toplantıları takip etmek için kullanılan ve zaman yönetimine katkıda bulunan Google Takvim’in web arayüzünde yaklaşık 6 yıl sonra yepyeni bir görünüm ve yeni özellikler geliyor. Yani Google Takvim uzun süre sonra güncellendi.

Mobil versiyondan bildiğimiz modern renk paleti, zarif tasarım, responsive tasarım gibi özellikler bundan sonra web versiyonunda da karşımıza çıkacak. Ekip olarak yapılacak toplantıların zamanlaması ve hazırlık süreciyle alakalı da yeni özellikler eklendi.

Uzun zamandır ihtiyaçlarımız doğrultusunda kullandığımız yeni Google Takvim web sürümünde şunları yapabilieceğiz:

  • Bir rezervasyon yaparken salonunun ayrıntılarını görün

    G Suite kullanıcıları artık kuruluşlarının toplantı odaları hakkında ayrıntılı bilgi görüntüleyebilecekler. Böylece çalışanlar bir konferans salonunun nerede olduğunu, ne kadar büyük olduğunu ve ses / video ekipmanı olup olmadığını veya tekerlekli sandalyeye erişip erişemeyeceğini öğrenip tercih anında değerlendirebilecekler. Bir yer ile ilgili bilgi almak istediğinizde yalnızca Takvim’deki oda adının üzerine gelebilir ve detaylarını öğrenmek istediğiniz konferans salonu adını girdiğinizde bir pencere açılır. Açılan bu pencerede gerekli detayları görebilirsiniz.

  • Takvim davetiyelerinize zengin biçimlendirme ve köprüler ekleyin

    Takvim davetinizdeki ilgili e-tablolar, dokümanlar veya sunulara bağlantı oluşturabilir bunları doğrudan yeni “Etkinlik Detayları” görünümünden açabilirsiniz. Bu, daha ayrıntılı gündemler oluşturmanıza ve toplantı başlamadan önce tüm verilerinizin tek bir yerde olmasını sağlar.

  • Birden fazla takvimi “Gün” görünümünde yan yana yönetin

    Artık, takvimleri ayrı sütunlarda görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Asistanlar gibi çoklu takvimi yöneten çalışanlar için ekipler adına toplantı planlamayı kolaylaştırır. “Gün” görünümünü tıklayın ve karşılaştırmak istediğiniz takvimleri seçin.

Google Takvim‘de de başka değişiklikler var. Artık toplantı katılımcılarının iletişim bilgilerini davetiyedeki adlarının üzerine getirdiğinizde görebileceksiniz. Ayrıca yanlışlıkla bir toplantıyı silerseniz, silinmiş öğeleri tek bir yerde görüntülemek ve geri yüklemek için yeni bir yol da eklendi. Ek olarak, “Gün”, “Hafta” ve “Ay” görünümlerine artık daha kolay erişilebilir, responsive tasarım ile birlikte farklı ekranlara uyumluluk işinizi kolaylaştıracak.

Takvim’deki bu yeni değişiklikler, takımlarınıza zamanlarını daha iyi yönetmelerinde yardımcı olabilir ve G Suite yöneticileri, bu yeni güncellemeleri bugün başlayacak şekilde etkinleştirebilecekler. Google Takvim’i kişisel olarak kullanıyorsanız, başlamak için ana Takvim görünümünün sağ üst köşesindeki “Yeni Takvim kullan”ı tıklayarak başlayabilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...