Ana SayfaSEOGoogle, üniversite arama sonuçları özelliğini geliştiriyor

Google, üniversite arama sonuçları özelliğini geliştiriyor

-

Geçtiğimiz yıl Google tarafından kullanıcılara sunulan üniversite arama sonuçları özelliği daha da geliştirilerek arama yeteneğinde geliştiriliyor.

Google Destination : Google’dan Seyahat Sitelerini Bitirecek Hamle

Daha öncesinde iki yıllık kolejlerin programını içerirken artık dört yıllık kolejlerdeki ortak ve sertifika programlarını da içermeye başlıyor. Google bu yeni özelliği ile birlikte öğrencilerin istediği bölümleri sunan okulları bulmasında yardımcı olacak, bu özellik için yeni bir keşif motoru da Google’a ekleniyor. Google’ın yeni, üniversite arama sonuçları için hazırlamış olduğu keşif motoru bir çok internet sitesini ortadan kaldıracak.

Google üniversite arama sonuçları için keşif motorunu tanıttı

Yeni özellikle birlikte ABD’de kolej arayan öğrenciler bilgi grafik kartları ile karşılaşıyor. Daha öncesinde bu özellik sadece dört yıllık üniversiteler için geçerliydi. Yeni güncelleme ile bilgi grafik kartları iki yıllık kolejler ve dört yıllık kolejleri de içerisine alarak popüler bir keşif motoru olması hedefleniyor.

Google üniversite arama sonuçları için keşif motorunu tanıttı
Google üniversite arama sonuçları için keşif motorunu tanıttı

Google bu keşif motoru ile kurumlar hakkında daha fazla bilgi vermesinin yanı sıra Google’ın bilgi grafiği kartı kolejde sunulan bireysel programlar ve öğrenim ücretlerini de gösterecek. Öğrenciler belirlenen üniversiteye devam etmenin maliyetine gerçek bir açıdan görmek için Google tarafından eğitim maliyetini, toplam maliyeti ve çevredeki konut fiyatlarına kadar bilgi alabilecek.

Google öğrencilere daha fazla okul seçeneği göstermeyi hedefliyor

Google kullanıcılara belirli bir ölçüt gruplarla daha fazla kolej bulmasını sağlayacak keşif aracına sahip. Kullanıcılar hedeflediği üniversiteleri aşağıdaki listedeki parametrelere göre filtreleyerek aradığı üniversiteyi bulacak:

  • Bölüm
  • Konum
  • Tür
  • Devlet/ Vakıf
  • Kabul edilme oranı
  • Boyutu

Üniversite adayı olan kullanıcı herhangi bir üniversite araştırmak istediğinde “Gürcistan’daki bilgisayar programcılığı okulları” şeklinde arayarak Google üzerinde bu sorguyu çalıştırabilir.

Şu an için sadece ABD tarafında kullanılabilen uygulama, Türkiye için ne zaman aktif olacağı bilinmiyor. Bir çok üniversite ve kolejler kendi tercih robotunu oluştururken Google bu yeni hamlesiyle birlikte üniversitelerin hazırlamış olduğu tercih robotlarını kullanım dışı bırakacak. Yaptığı projeler ile birlikte bir çok internet sitesinin kullanımını azaltan Google, kısa süre öncesinde getirmiş olduğu “uçak bileti” arama sonuçlarında yaşadığı internet sitesi kayıplarını üniversite arama sonuçlarında da yaşatacak.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...