Ana SayfaSEOGoogle Yerel Arama Sonuçlarında Otel Puanına Göre Yerleşim Yapacak

Google Yerel Arama Sonuçlarında Otel Puanına Göre Yerleşim Yapacak

-

Google her gün algoritmalarını güncellemeye devam ediyor. Arama sonuçlarında otelleri de listeleyen Google yerel arama sonuçlarında otel puanına göre yerleşim yapacak. Google, konumlarına göre otellere not veren yerel arama bilgi paneline yeni bir sekme ekledi.

Otellere 1’den 5’e Kadar Derecelendirme

Yeni sistem ile oteller teşitli konum kriterlerine göre 1’den 5’e kadar verilen puanların ortalamasına göre listelenecek. Listede 1 puan oteller “Korkunç bir yer” olarak adlandırılırken 5 puan alan oteller “Muhteşem bir yer” olarak adlandırılacak.

Otelin genel puanı 3 farklı kategoride 1 ile 5 arasında aldığı puanların ortalaması alınarak hesaplanacak. Otelin konum bazlı değerlendirileceği kriterler ise şunlar;

  • Otelin aktivitelere yakınlığı
  • Otelin transfer merkezlerine yakınlığı
  • Otelin Havaalanı erişimi

Bu puanların her biri otelin konumuna göre Google Haritalar üzerinden alınan verilerle otomatik olarak oluşacak.

Bir örnekle açıklayalım. Google’ın verdiği örneğe göre “Toronto Otelleri” şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza Toronto şehir merkezinde yer alan “Delta Otel” çıkacak. Delta otelin bilgi panelinde yer alan konum sekmesine tıkladığınızda otelin derecelendirmesine erişebilirsiniz.

Google Yerel Arama Sonuçlarında Otel Puanına Göre Yerleşim Yapacak
Google Yerel Arama Sonuçlarında Otel Puanına Göre Yerleşim Yapacak

Ufak bir inceleme yaptığımızda bilgi panellerinin çoğunun 3-4 aralığında notları olduğu görülüyor. Karşılaşılan en yüksek not ise 4.1-4.2 Diğer bir deyişle, konum için 5 puanlık mükemmel bir puanı olan bir otel arıyorsanız, bir tane bulmanız şimdilik mümkün görünmemekte. Nitekim yukarıda verdiğimiz örnekte de durum aynı. Bu özellik, yalnızca mobil cihazlarda sunulmasına rağmen, tüm arama yapan kullanıcılar için oldukça çok kullanılacak gibi görünüyor.

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...