Ana SayfaPazarlamaGörselleri dijital pazarlamada nasıl kullanmalısınız?

Görselleri dijital pazarlamada nasıl kullanmalısınız?

-

Günümüzde bir hizmetin pazarlanması iki şekilde olur.Bunlar geleneksel pazarlama ve dijital pazarlamadır. Daha önceleri verimli olan geleneksel pazarlama yöntemleri, internetin getirmiş olduğu karmaşık ama büyük fırsatlarla dolu pazardan nasibini almıştır. Geleneksel pazarlama yöntemleri mevcut olan bu pazarda artık o kadar da verimli değildir. Dijital pazarlama, markaların hedeflerine ulaşabilmek için  kişisel dağıtımı ve kişiselleştirmeyi bir araya getirdiği sihirli bir oluşumdur.

Dijital pazarlamanın sınırları yoktur. Dijital pazarlama öyle bir dünyadır ki mevcut ve potansiyel müşterilere, istedikleri zaman, istedikleri ölçekte hizmet verebilirsiniz. Bu dünyadaki potansiyel müşterilere kendinizi kolaylıkla tanıtabilirsiniz. Aynı zamanda bu dünyada kaç kişiye, hangi maliyette ve ne şekilde hizmet vereceğinizi kendiniz belirlersiniz. 

Yaklaşık 30 sene öncesinde, dijital pazarlamanın doğuşuyla, çevrim içi ortamın her zamankinden daha fazla yarar sağladığı fark edildi. Günümüzde dijital pazarlama, sosyal medya platformlarının marka platformunu yükseltmenin en etkili yolu haline geldi. Bu durumda dijital pazarlama ile görselin birbirinden ayrılamaz olduğu ortaya çıktı. 

Görsellerin dijital pazarlama alanında kullanımı

Çektiğiniz fotoğrafın kesin ve net oluşu, sattığınız hizmetin veya ürünün hızla karşılık bulmasına yardımcı olacaktır. 

Kullanıcıyla iletişim kurabilmek için sadece üç saniyelik bir zaman söz konusudur. Müşteri bir sayfaya girdiğinde bu üç saniyelik zaman diliminde yazıların daha fazla olduğu sayfalarda bulunmak istemeyebilirler. Müşterinin dikkatini bu üç saniyede çekmek zorundayız. Onlara istedikleri ve ilgilendikleri ürün veya hizmeti, günlük hayatlarında nasıl kullanabilecekleri gerektiğini göstermeliyiz. Tüketicinin dikkati çekildiğinde bu konuyla alakalı daha çok bilgiye ulaştırılabilir. 

Dijital platformlarda, kimlikler oluşturulur. Bunu yapmanın en kolay yolu tutarlı görüntülerdir. İnsanlar Instagram’da Twitter’da ve Facebook’ta benzer görüntüler gördüğünde markanızla ilişkilendirecektir. 

Markalar arasında öne çıkmak istiyorsanız ürününüzün kalitesi kadar kullandığınız görselin de kaliteli olmasına önem vermelisiniz.Kaliteli ve doğru görseller kullanmak, sadakat oluşturmanıza, dikkat çekmenize ve etkileşimin artmasına katkı sağlayacaktır. Bu görsel bir marka kimliği oluşturmanızda yararlı bir noktadır.. Pazarlama mesajınız ve görselleriniz tutarlı kaldığında, müşteri için kalıcı bir etkiye sahip olursunuz. Böylece markanız da kalıcı bir güce sahip olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...