Ana SayfaSEOHaftanın Dikkat Çeken Yazıları – 07.08.2016

Haftanın Dikkat Çeken Yazıları – 07.08.2016

-

Sürekli hale getirdiğimiz Haftanın Dikkat Çeken Yazıları serisinin bir haftasında daha sizlerle beraberiz. Her pazar geçen haftanın kısa bir özeti mahiyetinde haftanın dikkat çeken yazılarını paylaşıp öne çıkan konulardan sizlerin de haberiniz olmasını istiyoruz ve geçtiğimiz hafta olanı biteni değerlendirdiğimiz aramamotoru.com’un kullanıcılarının takip ettiklerini merak ediyorsanız işte bu yazı tam size göre.

1- Web Sitenizi Açmadan Önce SEO İçin Yapılması Gerekenler

Pazarlamanın bir çok ayağı var, bu ayaklardan bir tanesi SEO. Web sitesi açılırken işin bu ayağı hep sonlara bırakılır, bunun nedenlerini başka bir yazıda ayrıca irdelemek lazım. İş fikrimizi belirledikten sonra aslında SEO süreci otomatik olarak başlamış oluyor, ondan sonra atacağımız her adımda web sitemizin SEO’sunun planlı olarak gitmesi oldukça önemli. Web sitemizi açmadan önce neler yapmamız gerektiğini maddeler halinde inceleyelim. Bunlar genellikle tecrübelerimden gelen maddeler, unuttuğum veya bilmediğim başka şeyler olabilir. Onları yorumda belirtirseniz, onlarıda yazının içerisine ekleyebiliriz.

2- 30X Yönlendirme Kuralları Değişti

Sürekli yenilenen arama motoru algoritmaları SEO kurallarının da sonsuza dek sürecek bir yenilenme içerisinde olmasını gerektiriyor. En verimli yönlendirme uygulamaları ile yani URL’Lerin 30X (301,302… vb) yönlendirmeleriyle yeni URL’lere tanıtılması gerekiyor. Hızlı yönlendirmeler için arama motoru web master araçlarına tanıtılması yapılan URL’lere 30X yönlendirmeleri yapılıyordu ve arama motoru web master araçları ile hala yapılmaya devam ediyor.

3- Schema Yapılandırılmış Veri (Structured Data) Entegrasyonu

Arama motorlarında yapılan SEO çalışmaları her geçen gün yeni özellikleriyle gelişmeye devam ediyor, bazen ilan edilen bazen de edilmeyen çeşitli geliştirmeler sonrasında yapılan teknik işlemler gelişiyor veya değişiyor. Schema Yapılandırılmış Veri Entegrasyonu da son zamanlarda ön plana çıkmış bir teknik olarak ön plana çıkıyor.

4- AMP Tüm Google Arama Sonuçlarında Yer Alacak

Mobil haber okuma deneyimine yenilikler getirmek isteyen Google, AMP özelliği şimdiye kadar yoğunlukla yapılan aramalardaki “top stories” alanında görünüyordu. Yavaş bağlantıları ve ağır açılan siteleri beklemek istemeyen çok sayıda kullanıcı için web site içeriğinin daha hızlı yüklenmesini ifade eden AMP özelliğine sahip sayfalar, tıkladığınızda hızlı açılıyor ve zaman kaybı olmaksızın konsantre şekilde okumaya yönlenmenizi sağlıyor. Google’ın AMP blogunda yaptığı açıklama ile AMP Tüm Google arama sonuçlarında yer alacak yani arama sonuçlarında hızlandırılmış mobil sayfaları temsil eden AMP ikonunu görmeye başlayacağız.

5- Tesla SEO Yöneticisi Arıyor

SEO önemini yitiriyor mu, firmalar SEO’ya önem vermeli mi gibi soruları sıkça duyuyoruz. Aslında Tesla’nın Seo Yöneticisi ilanı bir nevi buna cevap niteliğinde.
Tesla, tam adıyla Tesla Motors Inc. elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan, üretimini yapan ve pazarlayan bir şirket. TSLA sembolü ile NASDAQ borsasında işlem görüyor. Şirketin kurucusu Elon Musk, aynı zamanda PayPal’ın da kurucularından. Tesla’nın yatırımcıları arasında Google kurucuları Sergey Brin ve Larry Page’de bulunuyor. Tesla, “Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Ltd. Şti.” adıyla 2015 Kasım ayında da Türkiye pazarına giriş yaptı. 2014 cirosu 3,198 Milyar dolar (2014). Elon Musk ismi ise şirket kadar meşhur, IronMan’deki Tony Stark karakterinin kendisinden esinlenildiği söyleniyor. Musk, Tesla dışında SolarCity ve SpaceX şirketlerininde kurucusu ve yöneticisi. Şirket hakkında bu kadar bilgi bile şirketin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...