Ana SayfaSEOKurumsal bir Facebook Sayfası Nasıl Kurulur?

Kurumsal bir Facebook Sayfası Nasıl Kurulur?

-

Günümüzde kurumsal bir işletmenin olmazsa olmazı sosyal medya ve internet sitesidir.  Facebook’ta kurumsal işletmelerin bulunması gereken bir ortam olarak karşımıza çıkar. Meta şirketi yani Facebook ise bu konuda oldukça gelişmiş seçenekler sunduğunu söylemek yanlış olmaz. İşletmelere önem veren Facebook bu konuda oldukça kullanıcılara yardımcı oluyor. Kurumsal bir sayfası nasıl kurulur inceleyelim. 

5 Adımda Facebook Analytics Kullanım Rehberi

Öncellikle onaylı bir Facebook profilinizin bulunması gerek ve aşağıdaki adımları izleyerek bir Bussines Manager oluşturulması olmazsa olmazdır. Arama motoru aracılığıyla ne yapacağınızı bulabilirsiniz. 

 • business.facebook.com/overview adresine gidin.
 • Hesap oluştur’a tıklayın.
 • İşletmenizin adına girin, iş e-posta adresinizi girdikten sonra İleri’ye tıklayın.
 • İşletmenizin detaylı bilgilerini girin ve Gönder’e tıklayın.

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra 7 gün boyunca yönetici olduğunuz işletme sayfanızı kurabilirsiniz. Buradaki dikkat etmeniz gereken en önemli husus işletme sayfasınızı 7 gün önceden kurmanız olacaktır. Dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat ettikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek kurumsal bir işletme sayfasını kurabilirsiniz. 

 1. İşletme Ayarları’na gidin. kenar panosunda bir çark simgesi olarak görünür.
 2. İşletme Varlıkları kısmında Hesaplar’a tıklayın. Daha sonra Sayfalar’a tıklayın.
 3. Açılır menüde Ekle’ye tıklayın.
 4. Bir Sayfa Ekle’yi seçin.
 5. Facebook Sayfasının adını veya internet adresini (URL) girin.
 6. Sayfa Ekle’ye tıklayın. Bir sonraki ekranda Sayfanızı göreceksiniz. Buradan, ilgili Sayfayı yönetecek kişileri ekleyebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek kurumsal bir Facebook sayfası kurabilirsiniz. 

Kurumsal Facebook Sayfası Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal bir Facebook sayfası kurduktan sonra kullanıcıların nasıl gördüğü çok önemlidir bu yüzden aşağıdaki maddeleri uygulamak kullanıcılar için sayfanızı daha iyi hale getirebilir. Arama motorları aracılığıyla ne yapacağınızı bulmak mümkün. İşte detaylar: 

 • İşletmenizin adını ve açıklamasını eklemek oldukça önemlidir. Kullanıcılara işletmenizin faaliyetlerinden bahsetmek için Hakkında kısmını kullanmak önemlidir.
 • Bir profil resmi ve kapak fotoğrafı ekleyin. İşletmenizi en iyi temsil eden fotoğrafları seçin.  Görsel arama sayesinde de ön plana çıkabilirsiniz. 
 • İnsanların gerçekleştirmesini istediğiniz eylemi seçin. Sayfa ziyaretçilerinizi, sitenize gitmek veya mağazanızı telefonla aramak gibi bir eylem gerçekleştirmeye yönlendiren bir eylem çağrısını Sayfanızın en üst kısmına ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

0
İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan dijital pazarlamada, internetin de yaygın kullanımıyla beraber markaların online varlıklarını sürdürmeleri önemli hale geldi. İşletmelerin web site tasarımları...