Ana SayfaSosyal MedyaKurumsal Markalar İçin 10 Instagram İçerik Önerisi

Kurumsal Markalar İçin 10 Instagram İçerik Önerisi

-

Instragram pazarlamanın en önemli araçlarından birisi haline geldi. Bu da kurumsal markaların dahi doğru bir strateji izlemesini zorunlu hale getirdi. Kurumsal markalar için 10 Instagram içerik önerisi ile Instragram hesabınızı çok daha canlı hale getirebilir ve markanızın daha fazla etkileşim almasını sağlayabilirsiniz.

Kurumsal markaların, Instagram gibi hedef kitlenin olduğu platformlarda yer alması satış potansiyellerini arttırır. Ayrıca kullanıcılara doğru içerikler ile ulaşılması, markaya karşı bir yakınlık duyulmasını da sağlar. Bu nedenle fırsatların kaçırılmaması adına kurumsal markalar için uygun bir strateji oluşturulmalıdır. Bu konuda 10 Instragram içerik önerisini değerlendirebilirsiniz.

Kurumsal Markalar İçin 10 Instagram İçerik Önerisi
Kurumsal Markalar İçin 10 Instagram İçerik Önerisi

İşte Kurumsal Markalar İçin 10 Instagram İçerik Önerisi

1. Nasıl Yapılırı Anlatmak

Hizmet alanı ya da ürünü ne olursa olsun kullanıcılar nasıl yapılır içeriklerine her zaman ilgi göstermektedir. Satılan hizmet ve ürünlerin hazırlık süreçlerini, nasıl ortaya çıktığını, nasıl kargo paketi yapıldığını videolar ile eğlenceli ve kısa bir şekilde aktarmak müşterilere hem güven verecek hem de markaya karşı yakınlık duymasını sağlayacaktır.

2. Merak Uyandırmak

Yeni bir ürün, hizmet ya da güncellemeler ile ilgili vermek adına özel paylaşımlar yapmak, dikkat çeker. Bu içeriklerde kullanıcıları meraklandırmak ise etkileşimlerin daha da artmasını sağlar. Üstelik özel bir etkinlik ya da benzeri günler için daha önceden yapılacak paylaşımlar katılımı da yükseltir.

Instagram’da kısa paylaşımlar yaparak, yaklaşan etkinlikler ya da yeni ürün tanıtımlarına dair heyecan yaratın. Örneğin yakın zamanda piyasaya süreceğiniz bir ürün için, ürünün resminden bir parça gösterin. Takipçilerinizden bu resimle ilgili tahmin isteyin. Bu şekilde gönderiniz hakkında daha fazla yorum almayı sağlamış olursunuz.

3. Biraz Beyin Jimnastiği  

Gönderilerin ilgi çekmesini ve paylaşılmasını isteyen markalar, kendi kurumsal kimlik ve ürünlerine uygun şekilde sorular, bulmacalar sorabilir. Böylece kullanıcıların gönderi altına yapacağı yorumlarla içeriği öne çıkararak marka ve ürünlerin tanıtımını kolay yoldan yapabilir. Basit gibi görünse de etkili yöntemlerden birisi olan soru ve bulmacalar, kullanıcıların aynı zamanda keyifli vakit geçirmesini de sağlıyor.

4. Farklı İllüstrasyonlar Kullanmak

İllüstrasyonlar son dönemlerde oldukça dikkat çekiyor. markaya uygun, ürünlerin farklı yorumlamaları hem ilginç fikirler çıkmasını sağlar hem de ilgi görür. Bu nedenle aylık içerik takvimlerinde en az 1-2 adet özel çalışmaya yer vermek daha doygun bir profil oluşturulmasını sağlar.

5. Etkileşim Yaratma

Yeni bir ürün, hizmet öncesinde takipçilerden isim ya da slogan gibi içeriklerin belirlenmesini istemek her zaman işe yarar bir yöntemdir. Bu sayede kullanıcıların marka ile yakınlık kurması sağlanacağı gibi müşterilerin benimseyeceği pek çok fikri de bu sayede bulabilirsiniz.

6. Mutfakta Neler Oluyor?

Fiziki bir mağazası olmayan ve online olarak hizmet veren markaların en çok yaşadığı sorunların başında güven gelmektedir. Tamamen online bir bağ kurulması nedeniyle markanın arka planda yaptığı çalışmalar, çalışanların kimler olduğu, ne gibi hazırlıkların yapıldığı, nasıl bir yerde çalışıldığı ilgi uyandırmaktadır. Bu nedenle paylaşımlarda arka plandaki detayların aktarılması da kullanıcılara güven verecektir. Böylece güven nedeniyle satışa dönüşmeyen satın almalarda da etkili bir dönüşüm sağlanabilir.

7. Hediyeler Her Zaman Cazip

Kullanıcıların belki de en sevdiği ücretsiz bir şekilde ürün ve hizmetlere sahip olmaktır. Bu nedenle her ay düzenli olarak yapacağınız yarışmalar ile kullanıcılara hediyeler dağıtabilirsiniz. Reklam bütçesi harcamadan yapacağınız bu çekilişler ile profildeki etkileşimleri arttırabileceğinizi gibi diğer paylaşımların da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

8. İpuçları Olmadan Olmaz

Satışa sunulan ürünlerin ya da hizmetlerin daha etkili kullanılabilmesi adına kullanıcıların gözden kaçırabileceği ipuçları ilgi görür. Ayrıca sadece hizmetlerle sınırlandırılmaması gereken bu konuda, hayata dair pek çok ipucu, detay paylaşılarak öneriler sunulabilir. Bu tür içeriklerin paylaşım oranları da yüksek olduğundan dolayı kurumsal markanın sosyal medyada önde olmasını kolayca sağlayabilirsiniz.

9. Müşterilere Yer Verin

Müşteriler memnun kaldığı ürün ve hizmetleri yeniden tercih edecektir. Bu nedenle mutlu müşterilerin görüşlerine, yaptığı çalışmalara örnekler vermek önemlidir. Özellikle videolar ile desteklenecek bu tür paylaşımlar güven sağlaması açısından önemlidir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten yararlanan markalar, kullanıcıları da bu mutlu müşteriler arasında olmaya teşvik eder.

10. İndirimler

İndirimler dönemsel olarak fırsatlar yaratır. Markayı denemeyen ve denemek isteyenler için indirimler bir satın almaya teşvik sağlar. Bu nedenle küçük oranlarda dahi olsa indirim yapıldığı belirten içerikler, kupon kodları gibi alternatifler her zaman için ilgi çeker.

Bu püf noktaların her biri satış ve pazarlamada etkili bir araçtır. Markanın kurumsal kimliğini göz önünde bulundurarak yapılacak bu tür çalışmalar, markanın güçlü bir sosyal medya profiline sahip olmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Birinin Viber’ına Nasıl Erişilir? En Yeni Yöntemler 2024

0
Viber günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından. Mükemmel bir whatsapp alternatifi olan Viber ile mesajlaşabilir, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü aramalar yapabilirsiniz. Durum...