Ana SayfaSEOPinterest'in Yeni Tasarımı Sayesinde Sitenizin Trafiği Artabilir

Pinterest’in Yeni Tasarımı Sayesinde Sitenizin Trafiği Artabilir

-

Görsellik denildiğinde ilk akla gelen görsel arama motoru Pinterest‘in yeni tasarımı sayesinde sitenizin trafiği artabilir. Pinterest bir süredir üzerinde çalıştığı yeni besleme sayfası tasarımını devreye soktu. Yeni tasarımda kullanıcıların görsellerin yayınlandığı siteleri ziyaret etmelerini kolaylaştıracak yenilikler yapıldı.

Pinterest’in Yeni Tasarımı Sayesinde Sitenizin Trafiği Artabilir

Bir çok kişi bilmese de Pinterest web siteleri için önemli bir trafik kaynağıdır. Özellikle de web sitesinin konusu tasarım ve/veya görsellikle alakalı olan siteler için. Bazı sitelerde organik trafiğin bile önüne geçebilen Pinterest yönlendirme trafiği birçok kişinin gözünden kaçıyor. Sitelerimizin vazgeçilmez trafik kaynağı Pinterest, besleme tasarımında yeniliğe giderek, Pinterest kullanıcılarının akışta yer alan görsellerin yer aldığı sitelere daha kolay ulaşmalarını sağlayacak.

Yeniden tasarlanan kronolojik özet akışı sayesinde Pinterest kullanıcıları, “Takip Edilenler” kısmında yer alan, takip ettikleri kişilerin Pinleri ve Pinde yer alan görsellerin bulunduğu siteyi daha kolay ziyaret edebilecek.

Tek Pin Biçimi

Pinterest’in “Takip Edilenler” sekmesi alışılagelmiş çok sütunlu besleme sayfası görünümünden kurtularak tek sütunlu tasarıma geçiyor. Tasarım tipik olarak Facebook akışına veya çok daha benzer olan Instagram akışına benzeyecek.

Şirket bu değişikliğin kullanıcı geri bildirimlerine yanıt olarak gerçekleştirildiğini ve kullanıcılara daha kolay ve sürükleyici bir deneyim sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Yeni Tasarım Sayesinde Yönlendirme Trafiği (Referral) Önemli Derecede Artabilir

Yeni tasarım güncellemesinde Pinterest yayıncıları ve markalarını en çok ilgilendiren kısım ise yönlendirme trafiği. Başta belirttiğimiz gibi Pinterest üzerinden alınan yönlendirme trafiği azımsanamayacak kadar fazla olabiliyor. Tam da bu noktada yayıncılar, sitelerinin ziyaret edilme işleminin ne kadar kolay olursa site yönlendirme trafiklerinin o kadar artacağını biliyorlar.

Pinterest yayıncıların isteklerini dikkate alarak ziyaretçilerin Pin’in sahibi sitenin daha kolay ziyaret edilebilmesini sağlayacak bir sistem geliştirdi. Daha önceden birçok sütundan oluşan akış, tek sütuna indirilerek Pinlerin direkt olarak genişletilmiş görünümde açılması sağlandı. Böylelikle ziyaretçiler tek bir dokunuşta Pin sahibi siteyi kolaylıkla ziyaret edebilecek.

Unutmamak gerekir ki bu güncelleme, içeriğini düzenli olarak Pinterest’te yayınlayan web sitelerinin yönlendirme trafiğini arttıracaktır. Sizde bu yönlendirme trafiğinden yararlanmak için sitenizin içeriğini Pinterest’te de paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Search Engine Journal

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...