Ana SayfaSEORobots.txt Test Aracı Yeni Search Console'a Taşınıyor

Robots.txt Test Aracı Yeni Search Console’a Taşınıyor

-

Google’ın saygın mühendislerinden John Mueller, Google Web Yöneticisi Merkezi Hangout’unda Robots.txt test aracının yeni Search Console’a taşınacağını belirtti.

5 Şubatta düzenlenen Hangout’ta, bir site sahibi tarafından sorulan soruya karşılık olarak verilen bu cevap, yeni Search Console’a tamamen geçişinde az kaldığının bir belirtisi.

John Mueller net olarak bir zaman vermese de, kısa bir süre içerisinde yeni Search Console’da görülebileceğini tahmin ediyoruz.

35. dakikadan başlayarak, soruyu ve cevabını detaylı olarak dinleyebilirsiniz.

“Bunu henüz açıklayamayız fakat insanların yeni bir şeye geçiş için işleri tersine çevirmeye çalışıyoruz.

Olanlar hakkında daha fazla planımız olursa, sizleri haberdar edeceğiz.

Bence bu geçilmesi mantıklı olan araçlardan biri. Böylece kapattığımızı duyurmadan, zamanla yeni Search Console kullanılmaya başlanacak.”

Yeni Search Console’a geçişin, eski Search Console’da şimdilik bir şey değiştirmeyeceğini de belirtildi. Bazı kullanıcılar eski sürümün kapanacağına dair söylentiler olduğunu iletse de Mueller, Twitter üzerinden böyle bir şey olmadığını doğruladı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...