Ana SayfaPazarlamaSayfa Düzeyi Reklam Modülü Nedir?

Sayfa Düzeyi Reklam Modülü Nedir?

-

Google Adsense, web site sahiplerinin siteleri üzerinde trafikleri değerlendirmeleri için hazırlanmış olan Google tarafından sunulan bir reklamcılık hizmetidir. Dünya üzerinden binlerce on binlerce blog sahibinin yararlandığı bir araç olan Google Adsense kaydınızı yaptırarak sitenize yerleştirdiğiniz reklam kodları ile sitenize gelen ziyaretçilerin trafiği üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Sayfa düzeyi reklam modülü ise Google Adsense tarafında geliştirmesi yapılan ve mobil internet kullanıcıları için düşünülmüş kullanışlı bir uygulamadır.

Sayfa Düzeyi Reklam Modülü mobilden gelen site ziyaretçilerinin site üzerinde daha rahat hareket edebilmesi ve herhangi bir sorun yaşamadan dolaşabilmesi için hazırlanmıştır. Google’ın yoğunlaştırdığı yapısal değişiklikler ve algoritma güncellemeleri sonrasında getirdiği yeniliklerden bir tanesi olarak Sayfa Düzeyi Reklam Modülü karşımıza çıktı. Web site sahipleri muhakkak eklemesi gereken bir özellik ve bu özellikten yararlanmaya başlayan siteler kullanıcı deneyimi açısında önemli bir kazanıma sahip olacaklar. Google Adsense hesabınıza giriş yaptığınızda Reklamlarım sekmesi altında beta olarak yer aldığını göreceksiniz.

Sayfa Düzeyi Reklamlar Nedir?

Mobil kullanıcıların kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik bir yenilik olan Sayfa Düzeyi Reklamlar kesinlik kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde yerleşime sahip ve iki farklı uygulanış biçimi ile karşımıza çıkıyor.

    1. Sabit/Yer Paylaşımlı Reklamlar: Kullanıcı ekranlarının alt kısmında kalan ve kolayca kapatabileceğiniz reklamlardır. Tek sayfa üzerinde yer alabilecek olan 3 reklamdan bir tanesi olarak yer alabilir. Mobil cihazlar için optimize edilmiş sayfalarda ve mobil uygulamalarda kullanılabilir.
    2. Vinyet Reklamlar: Web sayfaları üzerinde tam sayfa olarak gösterilen mobil reklam uygulamasıdır. Mobil kullanıcıların “reklamı geç” butonuna tıklayarak istedikleri web sayfasına ulaşırlar. Sayfa başına 3 reklam sınırı kapsamında yer almaz.

Sayfa Düzeyi Reklamlar Nasıl Aktifleştirilir?

Google Adsense hesabınıza giriş yaptıktan sonra Sayfa Düzeyi Reklam modülünü sitenize ekleme için Reklamlarım > Sayfa Düzeyi Reklamlar sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada örneğini aşağıda göreceğiniz gibi Sabit/yer paylaşımlı reklamlar ve Vinyet reklamlar olmak üzere iki farklı seçenek karşınıza çıkacak.Hangi reklam modelini değerlendirmek istiyorsanız durumunu aktif hale getirdiğinizde Sayfa Düzeyi Reklamlardan yararlanmaya başlayacaksınız.

Sayfa Düzeyi Reklamlar Nasıl Aktifleştirilir
Sayfa Düzeyi Reklamlar Nasıl Aktifleştirilir

Henüz beta sürümünde olduğu için geliştirmeleri devam eden bir çalışma ve bu yeni reklam uygulamasına reklam gösterimi yapacak reklamveren sayısı henüz sınırlı. Bununla birlikte bu yeni reklam modülünden yararlanmadan önce muhakkak sayfa üzerinde yönlendirilmesi yapılan test çalışmasını gerçekleştirmelisiniz.

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...