Ana SayfaSEOThink With Google'da Kullanabileceğiniz 3 Araç

Think With Google’da Kullanabileceğiniz 3 Araç

-

Google, kullanıcılarına sunduğu platformlarla dijital dünyada kolayca hareket etme imkanı sağlar. Özellikle dijital pazarlama ve analizle ilgilenenler için Google’ın “Think with Google” platformu, tüketici davranışı analizlerini ve daha birçok konuyu kapsar. Bu bağlamda Think With Google sayesinde kullanılabilecek çeşitli araçlara göz atılabilir. 

Think with google
Think with google

1. Market Finder

Market Finder, işletmelerin global pazarlarda büyümelerine yardımcı olmak içni tasarlanmış bir araç olarak kullanımda yer alır. Bu araç kullanıcılara çeşitli özelikler sunar. Bu özellikler şu şekildedir:

Pazar Önerileri: 

İşletmeniz için potansiyel yeni pazarları bu özellikle belirleyebilirsiniz. Bu özellikle sunulan öneriler, Google’ın kendi veri setlerinden elde edilen arma hacimleri ve internet kullanımı gibi metriklere dayanır.  

Pazar Bilgileri:

Seçilen pazarlan hakkında kapsamlı bilgi almanız da mümkündür. Sağlanan bilgiler arasında demografik bilgiler, internet kullanım alışkanlıkları ve diğer önemli metrikler yer almaktadır. 

Reklam Önerileri:

İşletmenizin seçtiği pazarlda hangi reklam stratejilerinin daha etkili olabileceğini de bu özellik sayesinde bulabilmek mümkündür. 

2. Google Trends

Google Trends, arama terimlerinin zamanla nasıl popülerlik kazandığını veya kaybettiğini gözlemlemek için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bununla birlikte dilediğiniz bölgedeki popüler konular akkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sunulan özelliklerse bu şekildedir:

Arama Popülaritesi:

Belirli bir anahtar kelime veya konunun zaman içerisinde nasıl bir popülariteye sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu popüler konulara göre hareket ederek, strateji belirlemesi yapabilirsiniz.

Bölgesel Popülarite:

Farklı bölgelerdeki konuların popülaritesini görmeniz de bu araçla mümkündür. Böylelikle, yerel pazarlama stratejileri oluştururken değerli bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Benzer Aramalar:

Belirli bir anahtar kelime veya konu için yükselen veya en popüler olan benzer aramaları da keşfedebilmeniz mümkündür. Bu sayede pazarlama kampanyalarınızda hangi konulara odaklanmanız gerektiğini belirlemeniz olağan hale gelir.  

3. Grow My Store

Grow My Store, perakendecilerin ve e-ticaret işletmelerinin online varlıklarını değerlendirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak adına oluşturulmuş bir araçtır. Bu aracın öne çıkan çeşitli özellikler de şu şekildedir:

Mağaza Değerlendirmesi:

Web sitenizin müşteri deneyimini ve işlevselliğini hızlı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Stratejilerinizi de bu analizlere göre yönlendirebilirsiniz. 

Özelleştirilmiş Öneriler:

Web sitenizi nasıl optimize edebileceğiniz konusunda özelleştirilmiş tavsiyeler sunar. Bu önerliler, kullanıcı deneyimini artırmak için oldukça önemlidir.

Alan Standartlarıyla Karşılaştırma:

Web sitenizin performansını sektör standartlarıyla karşılaştırabilir ve ne konumda olduğunuzu görebilirsiniz. 

Think with Google, pazarlamacılar ve işletme sahipleri için kritik öneriler sunan bir platformdur. Bu araçlar gibi işletmelerin pazarlama stratejilerini geliştirmelerine, tüketicilerin alışkanlarının daha iyi anlamarına ve web sitelerinin performansını optimize etmelerine yardımcı olabilecek pek çok araç bulunmaktadır. Sziler de sunulan etkili araçları doğru şekilde kullanarak, dijital pazarlama stratejinizi daha bilinçli ve veri odaklı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

Dönüşüm Hunisi Satışları Nasıl Etkiler?

0
Dönüşüm hunisi, satın alma süreçlerinin başından sonuna kadar izlenen yolları ifade etmektedir. Dönüşüm hunisinin kullanılması, satın alma süreçlerinin benzer bir yapıda ilerlemesinden kaynaklanmaktadır. Dönüşüm...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?