Ana SayfaPazarlamaWeb Sitelerine Twitter Direkt Mesaj Özelliği Geldi

Web Sitelerine Twitter Direkt Mesaj Özelliği Geldi

-

Twitter duyurduğu direkt mesaj butonu ile kullanıcılar kişisel veya kurumsal web siteniz üzerinden size ulaşabilecek. Bu özellik insanların ziyaret ettiği sitelerden hızlı iletişimi daha kolay hale getirecek. Yeni diyebiliriz ki web sitelerine Twitter direkt mesaj özelliği geldi.

Web sitenize ekleyeceğiniz bir buton ile kullanıcıların Twitter üzerinden size direkt mesaj atmasına imkan verebileceksiniz.Twitter hesabı olan herkes siteniz üzerinden direkt mesaj göndererek sizinle iletişime geçecek.

Web sitenize ekleyeceğiniz Twitter bağlantı kodu ile ekliyorsunuz ve “Paylaş, Takip Et, Cevapla veya Hashtag” olarak gösterme imkanına sahipsiniz. Bu özellikten yararlanmak istiyorsanız Twitter ayarlarında tüm herkesten direkt mesaj alınabilir özelliğini aktif olduğunu kontrol etmeniz ve tercihiniz bu yeni özelliği kullanmaktan yanaysa değilse bile aktif etmeniz gerekiyor.

Twitter Mesaj Butonunu Nasıl Ekleyebiliriz?

Kodu almak oldukça kolay, önemli olan sitenizde hangi alanda kullanacağınıza karar vermek. Seçim yaptığınızda insanların sizinle daha aktif olarak iletişime geçeceğini ve ziyaretçilerinizin işini kolaylaştırmaya yönelik çalışmalar yapmanız gerektiği unutmayın.

Twitter direkt mesaj butonunu istediğiniz özelliği ile web sitenize eklemek için publish.twitter.com adrfesini ziyaret edip karşınıza çıkan arama kutusunu tıklamak. Arama kutusunu tıkladığınızda Twitter butonunu hangi alanı kullanmak istediğiniz soruyor, siz de karşınıza çıkan zaman tüneli, liste, tweet, profil, beğeni zaman tüneli, mention veya hashtag üzerinden seçiminizi gerçekleştiriyorsunuz. Seçiminizi gerçekleştirdiğinizde nasıl bir tasarımla eklenmesi istediğinizi soruyor ve karşınıza gelen 2 tasarımdan bir tanesini seçiyorsunuz. Seçiminizi tamamladıktan sonra ise Twitter’ın size verdiği embed kodunu kopyalayıp sitenizde belirlediğiniz alana yerleştiriyorsunuz.

Bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

0
İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan dijital pazarlamada, internetin de yaygın kullanımıyla beraber markaların online varlıklarını sürdürmeleri önemli hale geldi. İşletmelerin web site tasarımları...