Ana SayfaPazarlama22 Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Aracı

22 Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Aracı

-

Araçlar sosyal medya pazarlama hedeflerine ulaşmayı mümkün kılıyor. İster yalnız girişimci veya çok uluslu bir firma olun, 3.parti araçları kullanmadan sosyal medya pazarlama programlarını yönetmek neredeyse imkansız.  Aşağıdaki liste, online pazarlama girişimlerinizi yönetmekte size yardımcı olacak 22 en iyi sosyal medya pazarlama yönetim araçlarıyla ilgili bilgiler içermekte. Bu listeyi 2 ayrı segmente ayırdık:

 • Self-servis araçları ( aylık 10-200 $ arası)
 • Kurumsal araçlar ( 1000$ dan başlayan fiyatlar)

Self-servis araçları küçük ve orta ölçekli firmalar için, kurumsal araçlar da büyük organizasyonlar için uygun. Ancak, her kuralın bir istisnası var ve size önerimiz, araştırma yaparak firmanızın ihtiyaçlarını karşılayan araçları bulmanız.

Self Servis 11 Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Aracı

 • Sprout social sosyal hesaplar hakkında harika raporlar sunuyor ve tek bir akışta hem sosyal içerik hem de izlenen anahtar kelime aramalarını size gösteriyor. Tüm hesaplarınızdaki içeriği cazip bir yayıncılık sistemi ile zamanlayabilir ve sosyal paylaşımlarınızı, iOS’da ve Android’de kullanılabilen bir mobil uygulama üzerinden yönetebilirsiniz. Twitter, Facebook, LinkedIn ve Google+ destekliyor. Aylık 59$ başlayan fiyatlar.
 • Hootsuite sosyal medya pazarlama yönetimi alanındaki liderdir. Yayıncılıktan izlemeye sosyal medya yöneticilerinin bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Sprout Social’ın aksine, tüm sosyal medya hesaplarınızı birden çok akış halinde görüntüler. Ayrıca sosyal akışları yönetmenize yarayan bir mobil uygulama da sunmakta. Ücretsiz planı olan Hootsuite’in ücretli planları 9$’dan başlayan fiyatlarla.
 • AgoraPulse, Facebook, Twitter ve Instagram için yarışma uygulamaları, izleme, müşteri ilişkileri yönetimi gibi konularda yardımcı sosyal medya yönetimi aracıdır. Bütün sosyal içerik email benzeri bir gelen kutusuna aktarılır, hesaplar gerçek zamana göre eşitlenir ve aynı zamanda geçmiş konuşmalar ile birlikte fanların ve takipçilerin verileri de elde tutulur. Aylık 29$’dan başlayan fiyatlar.
 • Buffer, sosyal medya yayıncılığının önderlerinden biri. Sıra yayınlama sistemini tanıtan ilk yazılım, kullanıcılarının, tek tek zamanlama yapmaları gerekmeksizin çoğu sosyal ağın içeriğini planlamalarına olanak tanıyordu. Instagram hariç bütün sosyal ağları kapsıyor ve kesinlikle en iyi yayıncılık sistemidir. Ücretsiz sürümü mevcuttur ve ödemeli planları aylık 9$’dan başlar.
 • Sendible, hesaplar / profiller, mesajlar ve sosyal içerik, sosyal kişiler, içerik bulma, etkileşim, blog içeriği ve tanıtım, izleme ve analitik hizmetleri ile 30’dan fazla hizmeti destekleyen bir sosyal medya pazarlama platformudur. Aylık 59$’dan başlayan fiyatlar.
 • Post Planner, Facebook ve Twitter için yayınlama çözümüdür. Paylaşımları belli bir saate göre zamanlamaya veya onları sıraya koymaya olanak sağlar. “Viral içerik” özelliğiyle, alanınızdaki en viral fotoğraf, video ve sayfa bağlantılarını görebilirsiniz. Aylık 9$’dan başlayan fiyatlar.
 • Edgar, kategorileştirilmiş sosyal medya güncellemelerini geri dönüştürüp daha fazla taraftar ve takipçiye ulaşmak için bunları otomatik olarak tekrar yayınlamanıza olanak tanıyan bir sosyal medya planlama aracıdır. 49$’dan başlayan fiyatlar.
 • Rignite, günlük yayınlama, hedefe yönelik kampanyalar ve analiz verilerini içeren bir sosyal medya yönetim platformudur. Kampanya tabanlı paylaşma özelliği, bir ürünü, etkinliği veya promosyonu pazarlamak için belirli bir takım paylaşımlar oluşturmanıza olanak sağlar ve o kampanyanın sonuçlarını izler. 28$’dan başlayan fiyatlar.
 • Schedugram, çoklu hesabı destekleyen bir Instagram paylaşım zamanlayıcısıdır. Web arayüzünden paylaşımlarınızı zamanlamanıza imkan sağlayan bir avuç uygulamadan birisidir. Aylık 20$’dan başlayan fiyatlar.
 • Oktopost, pazarlama kampanyaları için tıklamaları ve dönüşümleri yayınlamaya ve ölçmeye odaklı B2B pazarlamacılar için sosyal medya yönetimi platformudur. Aylık 55$’dan başlayan fiyatlar.
 • Communit,  topluluk yönetimi, etki sahibi kimliği, müşteri iletişimi, çoklu profiller, tweet zamanlaması ve daha fazlası için destek sağlayan bir Twitter müşteri ilişkileri yönetimi aracıdır. Aylık 55$’dan başlayan fiyatlar.

Kuruluşlar İçin 11 Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi Aracı

 • Shoutlet, sosyal medya pazarlama iletişimi -inşa etme, ilgi çekici hale getirme ve ölçme, çoklu hesap ve platform desteği, Facebook için sosyal CRM ve e-ticaret, ayrıca e-posta pazarlaması gibi işlemleri yönetir.
 • Spredfast, birden fazla sosyal medya kanalında yönetim, izleme ve ölçme için kurumsal bir sosyal medya yönetim sistemidir. Büyük işletmeler ve büyük ajanslar için önerilir.
 • Sprinklr, B2B ve B2C pazarlarındaki pazarlamacılar ve acenteler için Sosyal medya pazarlama platformu ve danışmanlık hizmetidir. Sosyal medya izleyici araştırması, satın alımı, içerik promosyonu ve ölçüm araçları sunar. Büyük işletmeler için önerilir.
 • Oracle SRM, Oracle Sosyal Pazarlama Bulutu Hizmeti, Oracle Sosyal Ağ ve Oracle Sosyal Veri araçları paketi sunan Sosyal İlişki Yönetimi platformudur. Oracle SRM, Oracle tarafından Vitrue ve Involver’ın satın alınmasından sonra hayata geçirildi. Büyük işletmeler için önerilir.
 • Janrain, müşteri edinimini birden çok cihazda destekleyen, müşteri profillerini nerede olursa olsun tanıyan ve yüksek hedefli pazarlama kampanyaları için doğru müşteri verilerini sağlayan bir müşteri kimlik yönetimi platformudur. Büyük web siteleri için önerilir.
 • SocialFlow, içerik yayınlama takvimlerini, hedefe yönelik sosyal reklamcılık ve akıllı raporlama ve lisanslama işlerini gerçekleştiren bir sosyal medya yönetimi platformudur. Orta ölçekli işletmeler için önerilir.
 • Engagor, her büyük sosyal ağda ileti gönderme ve zamanlama, gerçek zamanlı izleme, ekip performans takibi, yasal uyumluluk güvencesi sağlayan kurumsal bir sosyal medya yönetimi aracıdır.
 • Falcon social, rakip dinleme, ekip izleme ve daha fazla olağan sosyal medya yönetimi özelliği içerir. Büyük işletmeler için tasarlanmıştır.
 • Viralheat, sosyal medya takibi, yayınlaması, analizleri, içerik zekası ve raporlama sunan, dijital pazarlamacıları destekleyen bir içerik pazarlaması sosyal medya yönetim platformudur.
 • Conversocial, daha geniş bir müşteri hizmetleri kanalının bir kümesi olarak birden fazla ekiple birden çok ağdaki sosyal medya müşteri desteğini yönetmek için bulut tabanlı bir çözümdür. Güçlü bir sosyal medya müşteri hizmetleri aracına ihtiyaç duyan orta ölçekli işletmeler için önerilir.
 • Sysomos, marka ve ürünlerin onlarda nasıl tasvir edildiğini analiz etmek için sosyal ağlar, bloglar ve forumları izleyen bir sosyal medya iş zekası aracıdır. Kapsamlı bir dinleme çözümü gerektiren büyük işletmeler için önerilir.

KAYNAK: http://www.toprankblog.com/2015/07/social-media-marketing-tools/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Product Variant Structured Data Nedir?

Product Variant Structured Data Nedir?

0
Google, kısa süre önce e-ticaret sitelerine yönelik "Ürün Varyantı Yapılandırılmış Verisi" adlı bir güncellemesini yayınladı. Ürün varyasyonlarına özel olarak tasarlanan bu çalışma sayesinde, arama...